Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kriminalisté objevili na Olomoucku pěstírnu konopí. Majiteli hrozí pět let

 
čtvrtek, 18. července 2019, 15:30

Olomoučtí kriminalisté pojali podezření na pěstírnu konopí v rodinném domě v obci na Olomoucku. 8. července byl v místě svého bydliště zadržen sedmačtyřicetiletý muž podezřelý z protiprávního jednání. Ve stejný den provedli kriminalisté domovní prohlídku v rodinném domě a přilehlých prostorách domu, kde měl podezřelý neoprávněně pěstovat konopí.

Kriminalisté našli ve sklepě domu sofistikovanou a kompletně vybavenou pěstírnu rostlin konopí včetně osmi desítek rostlin konopí ve fázi růstu, jednu kompletní zřízenou indoor pěstírnu bez rostlin, věci související s nelegální výrobou konopí, vzduchotechniku, hnojiva a podobně a v přízemní části domu nalezli připravenou pěstební místnost s kompletním vybavením pro pěstování rostlin.

„Zajištěné rostliny a věci, související s nelegální výrobou konopí, byly zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Ještě téhož dne bylo policejním komisařem zahájeno trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže, jakožto obviněného z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stadiu pokusu," pověděla mluvčí.

Obviněný si doma měl vybudovat a zřídit pěstební místnost, měl si zakoupit sazenice konopí, ve dvou případech došlo k nezdaru, rostliny uhynuly, a tak si obstaral nové. „Ty už však vypěstovat nestačil, protože mu je 8. července zajistila Policie ČR. Muž není uživatelem drogy. Ke svému jednání se doznal," dodala mluvčí.

Muži hrozí pět let ve vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Zloděj ukradl kolo z úschovny kol. Hrozí mu i vězení

středa, 17. července 2019, 17:00

16. července 2019 v době od sedmi hodin ráno do osmi hodin večer odcizil dosud neznámý pachatel z úschovny kol v Brodku u Přerova...

Policie dopadla muže, který se měl vloupat do nákladního auta a...

středa, 17. července 2019, 16:30

Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že se 18. března 2019 po čtvrté hodině odpolední vloupal do nákladního...

Mladá žena z Olomoucka vyráběla pervitin. Ve vězení může strávit až...

středa, 17. července 2019, 14:20

Kriminalisté zadrželi osmadvacetiletou ženu z Olomoucka, která vyráběla a distribuovala pervitin. Mladou ženu policisté obvinili...

Zloděje v pláštěnce usvědčily příliš bílé ponožky a stopy bot, které...

středa, 17. července 2019, 12:00

Velkou smůlu měl nešikovný třiačtyřicetiletý muž z Prostějovska, který se v úterý 16. července v ranních hodinách rozhodl vykrást...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.