Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zloděj se vloupal do domu, poškodil rozvod vody a nechal dům vytopit

 
čtvrtek, 18. července 2019, 17:00

Neznámý zloděj se ve dnech 15. - 16. července vloupal do domu v Plumlovské ulici v Prostějově.

Zevnitř domu ukradl čtyři kompletní kola v SUV značky Hyundai. Poté v koupelně poškodil rozvod vody tak, že z něj samovolně vytékala voda. To způsobilo vytopení části domu, která zatekla do elektroinstalace, zdí a sádrokartonového podhledu, který se částečně zřítil na podlahu. 

Výše škody způsobené odcizením kol majitel vyčíslil na 10 tisíc korun. Výše škody způsobené poškozením budovy vodou dosud přesně vyčíslena nebyla. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. S ohledem na poškození domu je pravděpodobné, že se bude právní kvalifikace skutku ještě upřesňovat,“ pověděl policejní mluvčí František Kořínek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Zloděj kradl kola na hlavním nádraží. Když uviděl strážníky,...

čtvrtek, 18. července 2019, 16:30

Obsluha kamerového systému si v úterý půl hodiny před půlnocí všimla nezvyklého pohybu u stojanu pro jízdní kola na hlavním...

Kriminalisté objevili na Olomoucku pěstírnu konopí. Majiteli hrozí...

čtvrtek, 18. července 2019, 15:30

Olomoučtí kriminalisté pojali podezření na pěstírnu konopí v rodinném domě v obci na Olomoucku. 8. července byl v místě svého...

Zloděj ukradl kolo z úschovny kol. Hrozí mu i vězení

středa, 17. července 2019, 17:00

16. července 2019 v době od sedmi hodin ráno do osmi hodin večer odcizil dosud neznámý pachatel z úschovny kol v Brodku u Přerova...

Policie dopadla muže, který se měl vloupat do nákladního auta a...

středa, 17. července 2019, 16:30

Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že se 18. března 2019 po čtvrté hodině odpolední vloupal do nákladního...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.