neděle 25. února 2024 Liliana

Vrchní soud v Olomouci se bude zabývat napadením zpěváka Michala Hrůzy

Olomoucký vrchní soud se dnes bude zabývat loňským napadením zpěváka Michala Hrůzy ve Stodolní ulici v Ostravě.

Před odvolacím soudem se kvůli němu bude zodpovídat dvacetiletý Patrik Kaifáš, který zpěváka podle obžaloby uhodil pěstí. Hrůza utrpěl po incidentu vážné poranění hlavy. Krajský soud mladíka poslal na tři roky do vězení, všechny strany se odvolaly. V případě dalšího účastníka konfliktu, Kaifášova bratrance Nikolase Agoratsiose, už nabyl uložený podmíněný trest právní moci.

Po Kaifášově ráně zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy. Podstoupil náročnou operaci a teprve letos na jaře začal zase vystupovat. Kaifášovi hrozilo vězení od pěti do 12 let. Obžalován byl totiž původně z vydírání, podle žalobce chtěl útokem Hrůzovi zabránit, aby zavolal policii. Podle krajského soudu se to ale nepotvrdilo, právní kvalifikaci tedy zmírnil. Potrestán byl za těžké ublížení na zdraví se sazbou tři roky až deset let. Podle rozhodnutí krajského soudu má Kaifáš navíc zaplatit zpěvákovi téměř 500.000 korun jako odškodnění za bolestné a uhradit pojišťovně náklady léčby.

Kaifášův bratranec Nikolas Agoratsios, další účastník konfliktu, dostal roční podmínku s odkladem na 2,5 roku. Po tuto dobu mu soud zakázal pít alkohol. Proti tomuto rozhodnutí se obě strany na místě vzdaly práva na odvolání.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.