Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž byl doma agresivní a nadýchal přes tři a půl promile. Policii na něj zavolal jeho bratr

 
pátek, 19. července 2019, 19:00

Dnes těsně po jedné hodině ranní vyjížděli prostějovští strážníci městské policie k případu slovního napadení mezi sourozenci. Jeden z bratrů strážníků řekl, že jeho bratr, který s ním bydlí, je neustále pod vlivem alkoholu a bratra uráží a vyhrožuje mu napadením.

Agresor se k bratrovi chovaI hrubým způsobem i za přítomnosti hlídky, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně opilý, což potvrdila i pozitivní dechová zkouška. Muž nadýchal 3,62 promile alkoholu a byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Olomouce.

„Svým jednáním je osmadvacetiletý muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celá událost bude oznámena příslušnému správnímu orgánu, kde může být udělena pokuta do výše 20 tisíc korun," uvedl Petr Zapletal z prostějovské městské policie.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Jan Luxík

Kam dál?

Zloděj odčerpal naftu z pracovních strojů u dálnice u Olšan u...

pátek, 19. července 2019, 16:30

V noci na čtvrtek 18. června 2019 se zatím neznámý zloděj násilím vloupal do nádrží nákladního automobilu Renault a pracovního...

Zloděj se vloupal do autoservisu, odkud si odnesl peněženku. Majitel...

pátek, 19. července 2019, 15:30

Včera po poledni neznámý lupič vnikl do nezajištěné kanceláře přerovského autoservisu. Z neuzamčené zásuvky psacího stolu ukradl...

Muž chtěl v Albertu na třídě Svobody ukrást kávu. Hrozí mu vězení

čtvrtek, 18. července 2019, 22:00

Včera odpoledne byl v Albertu na třídě Svobody v Olomouci přistižen devětatřicetiletý muž při krádeži. Do rukávu mikiny si...

Zloděj prohledal chatu, i když uvnitř spalo několik lidí. Ukradl i...

čtvrtek, 18. července 2019, 19:30

V noci z 16. na 17. července vnikl dosud neznámý zloděj do neuzamčené chaty v katastru obce Mostkovice.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.