Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž pěstoval na zahradě konopí, které pak sušil doma ve skříni. Ve vězení může sedět až pět let

 
čtvrtek, 19. září 2019, 13:30

Osmatřicetiletý muž ze Zábřežska je obviněný ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Během domovní prohlídky policisté zjistili, že muž na zahradě u rodinného domu pěstuje konopí seté vzrůstu od 112 do 240 centimetrů. Policisté přímo v domě našli další již sklizené rostliny a také sušenou rostlinnou hmotu.

„K pěstování konopí se muž policistům doznal a uvedl, že jej pěstoval pro svou potřebu, ke kouření a k výrobě masti. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému muži dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Zloděj se vloupal do sklepa bytového domu, odkud si odnesl vybavení...

čtvrtek, 19. září 2019, 10:00

Od 14. do 16. září se neznámý zloděj dostal do sklepa bytového domu v Blahoslavově ulici v Prostějově. Poté co násilně překonal...

V kauze požáru haly textilu v Olomouci bude dnes u soudu vynesen...

čtvrtek, 19. září 2019, 09:00

Olomoucký krajský soud dnes vynese rozsudek v případu rozsáhlého požáru skladu textilu v Olomouci z roku 2016, který tehdy podle...

"Na nádraží přepadli mladou slečnu, má krvácení do mozku." Policie...

středa, 18. září 2019, 12:09

Na sociálních sítích zejména na Zábřežsku se v sobotu objevila informace o tom, že v sobotu 14. září 2019 ráno měla být...

Zloděj ukradl z květinářství peníze a poukaz na wellness. Ve vedlejší...

středa, 18. září 2019, 07:30

V době od 14. do 16. září se do jedné z olomouckých prodejen s květinami vloupal zloděj. Lapka ukradl peníze z pokladny a sebral...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.