Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučtí policisté se obohacovali na pokutách. Vypisovali je smazatelným perem

 
sobota, 5. října 2019, 13:02

Dva policisté, kteří patří pod Územní odbor Olomouc, od října roku 2018 do letošního července ukládali řidičům pokuty příkazem na místě, z nichž část finančních prostředků neodevzdali a obohatili se tak nejméně o 6500 korun.

Policisté si v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu vytipovali řidiče, kterým udělili pokutu v takové výši, aby byla akceptovatelná a přestupce ji mohl zaplatit na místě.

„Povinné položky bloku vypsali standardně propisovací tužkou, avšak položku o výši uložené pokuty vypsali perem tzv. rollerem. Jedná se o pero, které má speciální inkoust, který lze mazat a následně znovu přepsat. Díl B předali po zaplacení přestupci a u dílu A pokutového bloku, který se odevzdává nadřízenému, částku smazali a přepsali ji za nižší. Finanční rozdíl si pak ponechali pro svou potřebu," popsala postup podvodníků tisková mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová.

Oba policisté jsou obviněni ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěry a hrozí jim až pět let ve vězení.

„Po celou dobu nám poskytovalo součinnost Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje," dodala mluvčí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Jan Luxík

Kam dál?

Policie pátrá po ženě, která se snažila zjistit zůstatek na ukradené...

pátek, 4. října 2019, 11:35

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, a to v souvislosti s prověřováním případu krádeže...

Olomoucký soud poslal na pět let do vězení šmejda, který napálil...

čtvrtek, 3. října 2019, 17:00

Olomoucký vrchní soud snížil dnes z šesti na pět let trest osmadvacetiletému Janu Morárovi za rozsáhlý podvod na důvěřivých...

Zloděj ukradl solární panely. Způsobil škodu za čtrnáct tisíc a lidi...

čtvrtek, 3. října 2019, 16:30

Zloděj ukradl solární panely. Způsobil tím škodu za 14 tisíc korun a o připojení k internetu připravil asi stovku obyvatel...

Zloděj ukradl kolo v areálu firmy v Olomouci. Hrozí mu dva roky ve...

čtvrtek, 3. října 2019, 15:30

Škodu, která byla předběžně vyčíslena na 20 300 korun, způsobil zatím neznámý pachatel, který ve středu 2. října 2019 mezi jednou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.