Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zloděj rozpletl dva ploty, aby ukradl sekačku a rybářské vybavení

 
čtvrtek, 10. října 2019, 13:30

V Kojetíně přes noc z 8. na 9. října 2019 neznámý člověk rozpletl dva ploty, aby se vloupal do sklepa rodinného domu. Ukradl sekačku a rybářské vybavení v celkové hodnotě 4 500 korun.

Pachatel rozpletenými dírami v plotě zahrady vnikl přes sousední pozemek na dvůr domu, odkud se přes nezajištěné dveře vloupal do sklepa. Tam ukradl sekačku na trávu a rybářské vybavení v hodnotě 4 200 korun. Škoda na rozpleteném plotu byla vyčíslena na dalších 300 korun.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,” uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Napsal Iveta Zdařilová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj se dostal na zahradu domu. Ukradl ptáky za dvacet tisíc korun

středa, 9. října 2019, 15:00

Neznámý pachatel způsobil škodu za téměř 20 tisíc korun. V České Vsi někdy mezi 7. a 8. říjnem vnikl na zahradu domu, odkud...

FOTO: Muž pěstoval na zahradě konopí pro svou potřebu. Hrozí mu až...

středa, 9. října 2019, 10:58

Minulý týden byl v Kojetíně zadržen třiatřicetiletý muž podezřelý z výroby omamných a psychotropních látek. Policisté zjistili,...

Rozbité auto a střelba na náměstí. Policie obvinila šest osob

středa, 9. října 2019, 09:34

V pátek 7. června 2019 došlo v Kojetíně na Masarykově náměstí ke slovní rozepři mezi dvěma skupinami místních obyvatel, která...

Odsouzený se vyhýbal nástupu do vězení, policie ho našla v...

středa, 9. října 2019, 07:30

Osmadvacetiletý muž z Hanušovicka se vyhýbal nástupu do vězení. Rozsudek padl koncem srpna za přečin zanedbání povinné výživy.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.