Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pitbul napadl dvojici lidí na cyklostezce u Štarnova, první pomoc jim poskytl lékař v civilu

 
sobota, 27. srpna 2016, 14:54

V pátek večer napadl ženu a muže na cykloztezce u Štarnova pitbul. První pomoc zraněným lidem poskytl lékař v civilu.

K napadení zvířetem došlo v pátek v devět hodin večer ve Štarnově na cyklostezce u železniční tratě. Dispečer se tyto informace dozvěděl od svého kolegy lékaře, který byl zrovna mimo službu. I díky použití aplikace Záchranka se posádkám výjezdového stanoviště rychle podařilo najít místo události.

"Lékař v civilu poskytnul zraněným první pomoc. Při napadení psem se zranili muž a žena. Žena utrpěla hlubokou tržnou ránu horní končetiny v předloktí. Po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění žilního vstupu převezena posádkou záchranářů do nemocnice ve Šternberku," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Muž utrpěl poranění ruky, konkrétně tržnou ránu mezi ukazováčkem a prostředníčkem. "Oba pacienti po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předáni do traumacentra nemocnice ve Šternberku," dodal Hošák.

Kam po incidentu zmizel pes a čí byl, není zatím jasné.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

AKTUALIZOVÁNO: V Pekařské ulici v centru Olomouce se utrhl štít domu,...

středa, 24. srpna 2016, 14:47

Dnes krátce po druhé hodině odpolední se v centru Olomouce utrhl štít domu v Pekařské ulici. Zdravotníci na místě ošetřili dvě...

VIDEO: Sprejer poškodil podchod pod Foerstrovou ulicí sprostým nápisem

středa, 24. srpna 2016, 11:00

V pondělí po půlnoci nastříkal zatím neznámý pachatel stěnu podchodu pod ulicí Foerstrova v Olomouci.

Policie našla jízdní kola. Nyní hledá majitele

pondělí, 22. srpna 2016, 10:05

Dne 15. 8. 2016. nalezli policisté Dálničního oddělení Kocourovec dvě jízdní kola.

Muž večer vypínal veřejné osvětlení u přechodů na Rooseveltově ulici,...

neděle, 21. srpna 2016, 11:13

K muži, který podle telefonického oznámení měl vypínat ve středu 17. srpna kolem jedenácté hodiny večerní osvětlení u přechodů...

 

Komentáře

Lenka Muráriková

Mirek Puda, přesně toto jsem si myslela, že možností, jak se událost stala, mohlo být x, a z výše uvedeného článku víme s prominutím prd, jak to skutečně bylo, zda byli oba psi navolno, nebo jen jeden z nich, který atd....díky za informaci. Ale ti, co nechtějí poslouchat a ani o tom přemýšlet, budou stejně opakovat ty své mantry o "bojových" psech, bohužel.

pondělí, 29. srpna 2016, 15:45
 
 
Mirek Puda

Tato událost se stala jinak jak je zde bulvárně prezentováno.."Napadení"muže a ženy zapříčinil jejich pes o kterém zde není ani zmínka.Neměli psa na vodítku,nebyli osvětleni a vtipné bylo že kol.21.hod kdy se událost stala měli na očích sluneční brýle.Majitel Pittbula měl psa na vodítku sice nadlouho ale měl.Stalo se to v místě které není osvětlené a "napadení" nebyli vidět.Majitelé psa se snažili svého psa bránit a tak došlo ke zranění.Po incidentu neměli zájem věc jakkoli řešit a ojeli.Místo toho o události informovali policii a zveřelnili nepravdivou informaci v bulváru!..

sobota, 27. srpna 2016, 19:08
 
 
Mirek Puda

Zdravím všechny,

sobota, 27. srpna 2016, 18:53
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.