úterý 28. května 2024 Vilém

Policie se více zaměří na veřejný pořádek v Riegrově ulici, množí se stížnosti od místních obyvatel

Více strážníků v Riegrově ulici a častější kontroly. To je reakce městské policie na stále častější podněty veřejnosti týkající se veřejného pořádku a rušení nočního klidu v této lokalitě.

„Podněty občanů, v nichž poukazují na zvýšený hluk související s provozem nočních podniků,  nedodržování veřejného pořádku a znečišťování veřejného prostoru v Riegrově ulici se v poslední době hromadí. Hodlám eliminovat takto nepříjemné jevy a situace. Z tohoto důvodu jsem nařídil městské policii zesílenou kontrolu a intenzivní součinnost. Strážníci budou v Riegrově ulici provádět zvýšený dohled,“ oznámil primátor Antonín Staněk „Jde o lokalitu v samotném historickém centru města, jež si zaslouží naši pozornost a přijetí takových opatření, která ve svém důsledku povedou ke zlepšení současné nepříznivé situace,“ zdůraznil primátor. 

Městská policie již na podněty primátora reaguje. „Bude se jednat zejména o posílení hlídkové činnosti strážníky v ulici v době, kdy se zde konají akce související s hudební produkcí a se zvýšeným pohybem osob,“ uvedl ředitel městské policie Olomouc Pavel Skalický. „Pracovníci kamerového systému městské policie budou v rámci opatření instruováni tak, aby věnovali této lokalitě zvýšenou monitorovací pozornost,“ objasnil ředitel Skalický.

Hlídky městské policie v Riegrově ulici prověřovaly v poslední době nejčastěji oznámení o rušení nočního klidu v letních měsících, kdy se před vstupem do hudebního klubu shromažďovali jeho návštěvníci. Další obdobné stížnosti pak strážníci řešili i v průběhu měsíce září.

Čtěte více:

Foto čtenář Martin | Zdroj olomouc.eu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.