Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podívejte se na šest nejkurióznějších zásahů olomouckých strážníků za rok 2016

 
středa, 14. prosince 2016, 15:10

V průběhu roku toho olomoučtí strážníci zvládli opravdu hodně. Od rutinních zákroků až po ty opravdu kuriózní. Petr Čunderle, mluvčí olomouckých strážníků, nám poskytl ty nejlepší z nich. V redakci jsme vybrali šest nejneobvyklejších – od mňoukajícího auta až po muže, který smíchem budil sousedy.

KOUPAJÍCÍ SE RAGBISTA

Dne 21.2.2016 před jedenáctou hodinou dopoledne přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o obnaženém muži, který se koupe v jezírku ve Smetanových sadech. Po příjezdu bylo na místě hlídkou zjištěno, že se zde nachází asi 15 mladých lidí, kteří postávají u jezírka a z vody mezi ně vběhl nahý mladík. Toho skupinka ihned zabalila do ručníku. Na dotaz strážníků „Proč jste se nahý koupal v jezírku ?“ odpověděl mladík, že se jednalo o jeho křest u pražského ragbyového klubu, jehož je hráčem. Osmnáctiletý mladík byl poučen o tom, že celá věc bude předána k dořešení věcně příslušnému správnímu orgánu, pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

HRÁTKY SKONČILY ZRANĚNÍM

Dne 1.3.2016 po půl osmé večer byla Operačním střediskem Městské policie Olomouc vyslána hlídka do domu na ulici tř. Spojenců. Dle telefonického oznámení měl jít slyšet hluk a rány z bytu v tomto bytovém  domě. Strážníci zjistili, že se jedná o nájemní byt v sedmém patře. Po zazvonění otevřel muž ve věku kolem třiceti let. Ten na dotaz hlídky k příčině hluku odpověděl, že při hře na „Cirkus Humberto“ zranil hodem nože svou přítelkyni. Na základě těchto informací strážníci okamžitě cestou operačního střediska kontaktovali Zdravotnickou záchrannou službu, jelikož žena utrpěla bodné krvácející zranění v oblasti zad. Současně byla na místo přivolána Policie České republiky k dalším opatřením.

NÁLEZ NETOPÝRA PŘED NETOPÝREM

Název restaurace „U netopýra“ zřejmě přilákal pozornost malého netopýra, kterého strážníci Městské policie Olomouc nalezli 18.4.2016 po jedenácté hodině dopolední. Co měl netopýr na chodníku před touto restaurací v ulici Lafayettova v úmyslu, se strážníci nedozvěděli, a proto jej předali do veterinární péče Agentuře ostrahy přírody a krajiny ČR.

POLONAHÁ ŽENA ZABALENÁ V PAPÍRU

Oznámení o polonahé naříkající ženě, která se snaží zabalit do stržených papírů z billboardů na ulici Okružní, přijalo ve středu 22.6.2016 kolem půl jedné ráno Operační středisko Městské policie Olomouc. Strážníci na místě od dvaatřicetileté ženy, která na sobě měla papír z billboardů zjistili, že se pouze pohádala s přítelem a utekla od něj. Vzhledem ke stavu ženy ji strážníci převezli na adresu, kde bydlí její matka. 

ZAPARKOVANÉ VOZIDLO „MŇOUKALO“

Nezvyklé oznámení přijalo ve středu 19.10.2016 po třetí hodině odpoledne Operační středisko Městské policie Olomouc. Žena na tísňovou linku oznámila, že pod kapotou zaparkovaného osobního vozidla na ulici Trnkova je uvězněná kočka. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že zpoza kapoty Volkswagenu Golf se ozývá hlasité mňoukání. Přes operační středisko byla zjištěna majitelka vozidla, která na místě odemkla vozidlo. Po zvednutí samotné kapoty z motorového prostoru vylezla kočka, která z místa následně utekla.

MUŽ SMÍCHEM BUDIL SPÍCÍ OBČANY

Na oznámení o rušení nočního klidu vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc ve čtvrtek 3.11.2016 před půl jednou ráno do pivnice na ulici Bořivojova. Hlídka na místě zjistila muže, který se velice hlasitě smál. Šestatřicetiletý muž byl upozorněn, že svým „Hurónským“ smíchem ruší noční klid a jsou na jeho chování stížnosti. Přestupkové jednání strážníci s mužem vyřešili udělením domluvy, kdy hříšník přislíbil ztišení svého smíchu. 

Čtěte více:

Foto pixabay.com | Zdroj Městská policie Olomouc

Kam dál?

Strážníci likvidovali ve Chválkovicích pohozenou injekční stříkačku....

středa, 14. prosince 2016, 12:00

V úterý dopoledne přijalo operační středisko městské policie v Olomouci informaci o nalezené injekční stříkačce na ulici...

Strážníci měli o víkendu plné ruce práce – hledali nemocného muže i...

pondělí, 12. prosince 2016, 10:30

O víkendu měli olomoučtí strážníci napilno s hledáním ztracených osob. V sobotu pátrali po muži se zápalem plic, v neděli zase po...

Policisté pátrali v okolí Nových sadů po muži, který chtěl skočit pod...

pátek, 9. prosince 2016, 10:30

Ve čtvrtek ve večerních hodinách pátrali policisté po muži, který chtěl údajně skočit pod vlak v okolí Nových Sadů v Olomouci. Do...

Strýc s tetou hlídali čtyřletou neteř v Denisově ulici. Oba dva byli...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 17:12

Strážníci Městské policie Olomouc zaregistrovali včera krátce po druhé hodině odpolední muže a ženu, hlídající dítě, na ulici...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.