středa 19. června 2024 Leoš

Mladík si pomocí internetových podvodů přišel na desítky tisíc korun, okrádal i svou přítelkyni

O několik desítek tisíc korun připravil pomocí internetových podvodů úvěrové společnosti, přítelkyni i její babičku pětadvacetiletý muž z Olomouce.

Peníze utratil například za internetové sázení. Policisté muže obvinili ze spáchání několika trestných činů, za které mu u soudu hrozí až osm let vězení, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Marie Šafářová.


Obviněný muž na internetových stránkách společností poskytujících online půjčky jménem své tehdejší přítelkyně či jménem své matky podle Šafářové nejméně ve 25 případech požádal o půjčku. Obě ženy o tom neměly tušení.

"Zneužíval znalosti a přístupu k osobním údajům obou žen a jejich dokladům. Současně zneužil možnosti přístupu k bankovním účtům své přítelkyně, její platební kartě a také mobilnímu telefonu," uvedla. S některými podvodnými žádostmi o půjčku obviněný muž uspěl a peníze byly vyplaceny. "Poškozeným společnostem tak vznikla škoda bezmála 50.000 korun. Peníze si mladík nechával zasílat právě na účty své přítelkyně, ze kterých je následně díky znalosti přístupových údajů převáděl jinam, aby je použil pro svou vlastní potřebu," uvedla Šafářová.

Mladý muž navíc několikrát pomocí SMS zpráv či vzkazů poslaných z emailové schránky přítelkyně kontaktoval její babičku. "Pod záminkou různých finančních obtíží jménem přítelkyně lákal ze seniorky finanční prostředky, které nechal zasílat na účet přítelkyně, z něhož je pak převedl jinam. Celkem tak od seniorky vylákal přes 30.000 korun," uvedla Šafářová.

Mladík utratil také zhruba 23.000 korun, které měla jeho přítelkyně uložené na svém bankovním účtu. "Většinu těchto neoprávněně získaných finančních prostředků mladý muž použil k dobíjení svých účtů u různých online sázkových společností," dodala mluvčí.

Čtěte více:

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.