Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté téměř po třech letech potvrdili, že jejich kolega se neoběsil. Šlo o vraždu, pachatele už dopadli

 
středa, 22. listopadu 2017, 12:00

Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z vraždy olomouckého policisty. Příslušník krajského policejního ředitelství zemřel na začátku února 2015, jeho smrt policisté původně vyšetřovali jako sebevraždu. Zločin se detektivům podařilo objasnit téměř po třech letech. Podezřelý je nyní ve vězení pro jinou trestnou činnost, sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Policista z Olomouce zmizel na konci ledna 2015, policisté po něm vyhlásili pátrání a s žádostí o pomoc se tehdy obrátili i na veřejnost. O den později, 3. února, pátrání odvolali. Pohřešovaného kolegu objevili ve stejný den na ulici v olomoucké části Černovír mrtvého. Bližší okolnosti k jeho úmrtí nechtěla policie s ohledem na pozůstalé sdělovat. Podle lékaře dotyčný muž patrně spáchal sebevraždu, až na základě dalších důkazů dospěli policisté k podezření, že šlo o vraždu.

Policista byl v roce 2014 oceněn Nadací bezpečná Olomouc za záchranu sebevraha. Muže zahlédl na střeše obytného domu ve Wolkerově ulici, polovinou těla ležel na okraji střechy a druhou polovinou visel ze střechy dolů. Policista přivolal hasiče s plošinou a sám rychle vběhl do domu a dostal se až na střechu. Bez jištění sjel po úzké hraně střešního štítu až k okraji střechy, kde se mu podařilo jednou rukou muže obejmout, druhou rukou se přidržoval za kabel antény a čekal na pomoc. Oba muže poté hasiči dostali za pomoci výškové plošiny v pořádku na zem.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidiči, který havaroval na Wolkerově, hrozí...

  • Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení...

  • Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře...

  • U Štěpánova srazil expres člověka

Reklama
 
 

Kam dál?

Policie dopadla muže, který ukradl sto smrků z lesa na Prostějovsku. Udělal si výlet až z Náchoda

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 15:00

Pachatel, který vykácel a odvezl dřevo z lesa u Štarnova, byl dopaden policií. Šlo o stovku smrků v hodnotě 100 tisíc...

Policie hledá agresivního bývalého kickboxera z Nizozemska

středa, 15. listopadu 2017, 11:15

Již od 13. října letošního roku policisté pátrají po muži jménem Jürgen Freddy Fernand, který přechodně přebýval v...

VIDEO: Policie hledá muže, který ženě ukradl peněženku a poté vybral její kartou hotovost z bankomatu

úterý, 14. listopadu 2017, 15:00

Policie hledá muže, který se dopustil krádeže ve vozidle městské hromadné dopravy a následně využil platební karty,...