Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté rozjeli akci Úklid. Dopadli pět výrobců a distributorů drog z Olomouce a okolí

 
pátek, 1. prosince 2017, 18:00

Kriminalisté dopadli v krycí akci s názvem Úklid tři muže a dvě ženy z Olomouce a okolí, šlo podle nich o organizovanou skupinu vyrábějící a prodávající v Olomouckém kraji ve velkém pervitin. Policisté na případu pracovali půl roku, pětici zadrželi minulý týden. Na samotném zásahu se na několika místech kraje podílelo více než 50 policistů. Podle kriminalistů šlo o citelný zásah pro drogovou scénu v regionu. Všichni podezřelí skončili ve vazbě, řekli dnes novinářům zástupci policie. Obviněným hrozí dva až deset let vězení.

„Jde o případ svým rozsahem větší, než je běžně zvykem. Především bylo nadstandardní to, že se jednalo o pachatele, kteří byli původně rozpracováni v pěti různých vyšetřovacích spisech. I proto vyšetřování zastřešila krajská kriminálka, která akci koordinovala a naplánovala a poté ji také realizovala," uvedl vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.

Policisté skupinu zadrželi minulý týden od pondělí do středy, zasahovali na pěti místech kraje na Olomoucku, Prostějovsku, Šternbersku a Uničovsku. Do akce se zapojila krajská kriminální policie, policisté toxi týmu z Olomouce a Přerova, policisté pohotovostního a eskortního oddělení, i kynologové a psi specializovaní na vyhledávání drog a technici. Kvůli rozsahu byli požádáni o pomoc i kriminalističtí technici Vojenské policie.

„Udělali jsme dohromady šest domovních prohlídek a tři prohlídky jiných prostor a pozemků. Zajistili jsme dvě kompletní varny pervitinu, materiál na výrobu drog, 70 gramů pervitinu a také finanční prostředky ve výši téměř 240.000 korun a věci potřebné k distribuci," doplnil Lisický.

Podle kriminalistů šlo o organizovanou skupinu, v jejímž čele stály dvě ženy ve věku 37 a 40 let, do skupiny byli zapojeni další tři muži ve věku 27, 38 a 55 let. „Šlo o organizovanou a sofistikovanou síť, kdy členové skupiny byli navzájem propojeni, měli organizátora, který zajišťoval chemikálie a další potřebné přípravky pro výrobu drog. Další drogu vyráběl a ostatní se podíleli na distribuci. Pervitin směřoval do Olomouce a okolí," uvedl vedoucí olomouckého územního odboru policie Jiří Musil. Dodal, že drogu vyráběli v odlehlejší části území na chatě.

Podle Jana Lisického se všichni obvinění obdobné trestné činnosti dopouštěli už v minulosti, jeden je dokonce v podmínce. Pětici hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dva až deset let vězení. Na případu kriminalisté pracují dál. Podle mluvčího krajské policie Libora Hejtmana není vyloučeno, že bude právní kvalifikace jejich skutků ještě zpřísněna.

Napsal(a) ČTK | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Policie hledá muže podezřelého z majetkové trestné činnosti

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 10:30

Kriminální policie hledá Petra Klesnila, který má trvalé bydliště v Přerově a je obviněný z majetkové trestné činnosti. Policie...

Vandal poničil zastávku u Okresního soudu. Strážníci si ho našli v...

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 09:31

Strážníci městské policie v Olomouci dostali ve středu 29. listopadu před osmou hodinou večerní od dispečera dopravního podniku...

Alkoholový zloděj ukradl ze sklepa 10 litrů slivovice, 3 láhve...

středa, 29. listopadu 2017, 15:00

Jako velký milovník alkoholu se ukázal zloděj, který na konci listopadu vyloupil sklep na Žerotínově náměstí v Přerově. Po...

Zatímco se strážník potýkal s cizincem v poutech, pokousal ho pes...

středa, 29. listopadu 2017, 12:30

Do pěkné peripetie se dostal strážník, který se musel potýkat s opilým cizincem v jedné z přerovských prodejen nedaleko nádraží....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Motorkář skončil v nemocnici po srážce...

  • FOTOGALERIE: Studenti v Olomouci...

  • Žena si na párty odložila kabelku u DJe, při...

  • Polonahá žena si zabouchla dveře od bytu,...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dejte nám auto, zaplatíme pokuty. Známý „ochránce kuřáckých...

Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty jako je kuřácký klub Libertas,...

Společnost ČEZ ukončila spolupráci s Mezinárodním filmovým...

Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, energetická společnost ČEZ, po...

Rekonstrukce D1 se podle Ťoka protáhne o rok, potrvá do...

Práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem se protáhnou do roku 2021. "My už víme, díky...