Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Výrobce drog byl zadržen přímo na ulici v Olomouci

pondělí, 15. ledna 2018, 12:42

Olomoučtí kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže z Olomoucka podezřelého z rozsáhlé výroby pervitinu. Drogu podle policistů vyráběl ve dvou rodinných domech a zásoboval jí narkomany z Olomoucka. Policisté při domovních prohlídkách zajistili věci související s její výrobou, samotný pervitin a také 200 000 korun v české i cizí měně, řekla policejní mluvčí Irena Urbánková. Muže soud na žádost žalobce umístil do vazby.

Jednání podezřelého sledovali kriminalisté z krajského Toxi týmu, zadrželi jej minulý týden u jeho osobního auta. "Pětatřicetiletý muž měl nejméně od května roku 2017 na dvou místech na Olomoucku v rodinných domech vyrobit přesně nezjištěné množství psychotropní látky pervitin, a to jak zčásti pro vlastní potřebu, tak i pro další distribuci," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Drogu podle kriminalistů distribuoval však již podstatně dříve, od února 2016 prodával pervitin na Uničovsku. "Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od osmnácti do dvaatřiceti let z Olomoucka. Rovněž on je uživatelem drog. V minulosti byl opakovaně za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán," dodala policejní mluvčí.

Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí až deset let vězení.

Napsal(a) ČTK | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Řidič si odskočil z auta a nezamkl ho, během chvilky přišel o věci za...

pondělí, 15. ledna 2018, 09:00

Krátké chvilky nepozornosti řidiče dokázal využít zloděj, který v Olomouci na Polské ulici ve čtvrtek večer vykradl auto, kde...

Na zahradě si pěstoval konopí, teď může jít na půl roku do vězení

neděle, 14. ledna 2018, 13:00

Pěstovat si dvanáct rostlin konopí ve skleníku a na přilehlé zahradě se nevyplatilo dvaatřicetiletému muži. Teď mu hrozí až...

Nová relaxační vana je připravena pro rodičky v Nemocnici Šternberk

neděle, 14. ledna 2018, 10:00

Novou vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod ve šternberské nemocnici. Relaxační koupel ve vaně...

„Olomouc – Genius loci“ je nové motto města

pátek, 12. ledna 2018, 16:30

Latinské úsloví Genius loci (Duch místa) se nejčastěji používá při označení míst, která mají nezaměnitelnou atmosféru. Olomouc ho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.