Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policie dopadla pět lidí, kteří obchodovali s pervitinem

 
úterý, 13. února 2018, 19:30

Kriminalisté dopadli na Přerovsku dvě partnerské dvojice a osmadvacetiletého muže podezřelé z rozsáhlé distribuce pervitinu. Droga mířila k uživatelům v okrese, pervitinem zásobovali narkomany řadu měsíců. V případě jednoho muže museli policisté při zadržení sáhnout k donucovacím prostředkům. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě, řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Jednu z partnerských dvojic zadrželi policisté v Lipníku nad Bečvou, na jejich stopu je přivedlo rozkrývání jiné závažné trestné činnosti. „Na základě získaných informací žena minimálně od ledna loňského roku až do doby zadržení prodávala za různé částky pervitin dalším uživatelům a stejně tak i její partner, který drogy prodával, případně směnil za protislužbu nebo předával osobám i zdarma," uvedla policejní mluvčí.

Další pár podezřelý z distribuce drog dopadli policisté v Přerově. Devětadvacetiletý muž byl zadržen v ulici Boženy Němcové, jeho o pět let mladší družka v bytě ve stejné ulici. „Na základě předchozího šetření kriminalisté věděli, že muž minimálně od roku 2015 až do doby zadržení prodával nebo za protislužbu či zdarma poskytoval pervitin dalším osobám zejména na Přerovsku. Dávky prodával v částkách od 200 do 500 korun na jedno užití," popsala mluvčí. Žena podle kriminalistů drogy rovněž prodávala na Přerovsku, a to minimálně od začátku loňského roku až do doby zadržení.

Osmadvacetiletého muže zadrželi policisté v jedné z obcí na Přerovsku. „Minimálně od začátku roku 2017 zásoboval pervitinem Přerovsko. Drogy zájemcům dával zdarma, za různé protislužby nebo prodával," dodala Miluše Zajícová.

Všichni obvinění distributoři jsou podle policistů sami uživateli drog. Všichni se také již v minulosti dopustili trestné činnosti, v některých případech souvisela právě s prodejem drog. Hrozí jim tak místo pěti až deset let vězení.

Napsal(a) ČTK | Foto PČR

Kam dál?

Řidička přehlédla motocyklistu, který jel po hlavní. Skončil v...

úterý, 13. února 2018, 12:00

Dopravní nehoda, při které byl zraněn motocyklista, se stala v pondělí 12. ledna před pátou hodinou odpolední v Přerově na...

VIDEO: Hledají se tito dva muži, kteří okradli prodavačku v trafice

úterý, 13. února 2018, 11:11

Ve čtvrtek 1. února došlo v Galerii v Přerově k okradení trafikantky. Policie má kamerový záznam obou mužů, kteří se krádeže...

Nehoda dvou aut v pondělí uzavřela dálnici ve směru z Olomouce na...

úterý, 13. února 2018, 10:30

V pondělí 12. února 2018 se po čtvrté odpolední srazila dvě auta na 296. kilometru dálnice D35 ve směru na Ostravu. Na místě...

Pokladní plesu si odložila kabelku s třiadvaceti tisíci korunami na...

pondělí, 12. února 2018, 13:30

Na maturitním plese v jednom z přerovských hotelů došlo v sobotu 10. února 2018 mezi druhou a třetí hodinou ranní ke krádeži...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tramvaj srazila dvě dvacetileté ženy na...

  • Dvacetiletá řidička jela moc rychle, dostala...

  • PŘEHLED: Kde se dnes ráno bouralo v našem...

  • Nemocnost v Olomouckém kraji dál roste,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...

Policie obvinila tajemníka SPD kvůli rasistickým výrokům

Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli...