Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci řešili za jeden den v Olomouci hned dvě oznámení o stažených okénkách aut

 
středa, 23. května 2018, 19:30

Auto není trezor, a v úterý to v Olomouci podle strážníků platilo dvojnásob. Hned na dvou místech v Olomouci lidé strážníkům nahlásili zaparkované auto se staženým okénkem.

„V prvním případě se jednalo o vozidlo značky Ford, které bylo zaparkováno na ulici Mošnerova. Majitel na místě strážníkům sdělil, že z vozidla nic nebylo odcizeno a že se jedná o technickou závadu na stahovacím mechanismu okna," popsal první případ mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

K obdobnému případu vyjížděla hlídka i o několik hodin později na ulici Rooseveltova, kde se nacházelo vozidlo značky Renault. I v tomto případě mělo vozidlo otevřené okno a jeho majitel také potvrdil závadu na mechanismu.

Od začátku roku olomoučtí strážníci řešili už přibližně dvě desítky podobných oznámení.

Městské policie Olomouc radí:

  • nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku)

  • před odchodem od vozidla zkontrolujte, zda jste ho uzamkli, jestli jsou řádně zavřená a dovřená všechna okna a dveře

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Zloděj ukradl z lesa dřevo za dvě stě tisíc, hrozí mu pět let za...

středa, 23. května 2018, 15:00

Neznámý zloděj ukradl v době od 15. do 22. května u Paršovic na Přerovsku šedesát kubíků modřínové kulatiny, která byla uložena...

Ženě v tanečním klubu v Olomouci ukradl zloděj z kabelky mobil za 22...

úterý, 22. května 2018, 19:30

Nedostatečná ostražitost v tanečním klubu v Olomouci se nevyplatila osmačtyřicetileté ženě, které někdo v pátek 18. května brzy...

Zloděj se vloupal do bývalé hospody, aby ukradl výčep, hrozí mu dva...

úterý, 22. května 2018, 07:30

Zloděj se 18. května vloupal do bývalé hospody u Norberčan u Moravského Berouna. Odsud odcizil výčepní zařízení, nefunkční...

Muž si zapomněl 13 tisíc v bankomatu, během chvíle je z přístroje...

pondělí, 21. května 2018, 10:30

Opatrnější při výběrech z bankomatu v budoucnu jistě bude muž, který si v pátek 18. května v podvečer vybíral peníze z bankomatu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.