Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šest distributorů nelegálního lihu od zlínského podnikatele Březiny dnes stane před olomouckým soudem

 
středa, 20. června 2018, 09:00

Před olomouckým vrchním soudem dnes stane šest lidí obžalovaných kvůli odběru a distribuci nelegálního lihu od zlínského podnikatele Radka Březiny. Jde o větev kolem Likérky Drak z Chvalčova, kde žalobci vyčíslili dosud největší množství odebraného lihu i škodu způsobenou státu, která činí 1,29 miliard korun. Krajský soud uložil majiteli likérky Pavlu Čanigovi 11,5 roku a bývalému jednateli distribuční firmy Verdana Robertu Sedlaříkovi deset let, zbylým čtyřem obchodním zástupcům tresty od čtyř do dvou let. Všichni obžalovaní i žalobce se odvolali.

Případ úzce souvisí s takzvanou lihovou mafií, kterou vedl Radek Březina. Vrchní soud ho již pravomocně potrestal za daňový únik v rekordní výši 5,6 miliardy korun 13 lety vězení. Alkohol z jeho nezdaněného lihu podle obžaloby vyráběl bývalý jednatel a majitel Likérky Drak Pavel Čaniga. Likérku přitom fakticky vlastnil a ovládal právě Březina. O distribuci se podle obžaloby starali někdejší jednatelé a majitelé distribučních firem Nápoje Cyrano Dominik Nagy, jehož případ soudy řeší samostatně, a firma Verdana Roberta Sedlaříka.

Podle žalobce se v likérce v letech 2003 až 2012 zpracovalo nejméně pět milionů litrů nezdaněného lihu, za léta 2011 až 2012 se navíc jeho přesné množství nepodařilo zjistit. Případ je další z větví odběratelů Březinova nelegálního lihu, dalším odběratelům již soudy uložily tresty v rozmezí od devíti do 11 let. Šlo o otce a syna Pražanovy a majitele zkrachovalé likérky AB style Milana Antoniaziho.

Čaniga a Sedlařík se odvolali proti výši trestu, už u krajského soudu popřeli, že by byli součástí organizované skupiny, obchodní zástupci nesouhlasí s vinou ani s trestem. Státní zástupce u krajského soudu žádal pro obžalované vyšší tresty - pro Čanigu i Sedlaříka 12,5 roku. Přísnější tresty požadoval i u obchodních zástupců.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Štítky soud, líh, Olomouc

Kam dál?

Opilý muž v sobotu dopoledne kradl v obchodě, pak zaútočil na...

pondělí, 18. června 2018, 16:30

Třiapadesátiletý muž z Brněnska se v sobotu 16. června dopoledne dopustil v jedné z prodejen ve Šternberku drobné krádeže....

Zloděj ukradl auto v Olomouci U Kovárny

neděle, 17. června 2018, 16:00

Své auto Kia Ceed nenašel v sobotu 16. června majitel na ulici U Kovárny v Olomouci, kde ho zaparkoval o den dřív. Někdo mu auto...

Případ Kvitová chce policie uzavřít v červenci, útočníkovi hrozí...

pátek, 15. června 2018, 07:30

Návrh na obžalobu dvaatřicetiletého muže podezřelého z předloňského útoku na tenistku Petru Kvitovou v jejím bytě v Prostějově...

Zloděj se za bílého dne vloupal do domu v Holici, ukradl hotovost a...

čtvrtek, 14. června 2018, 16:30

Zatím neznámý zloděj se do domu v Olomouci, části Holice, vloupal ve středu 13. června odpoledne. Do domu se dostal po vypáčení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.