Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jen za červen už strážníci sesbírali po Olomouci 182 kusů použitých injekčních stříkaček

 
úterý, 26. června 2018, 21:00

Za necelý měsíc červen strážníci řešili celkem 27 oznámení, kdy z míst odebrali celkem 182 kusů injekčních stříkaček a jehel. Celkem se od začátku letošního roku jednalo už o 458 kusů infekčního materiálu.

„Během tohoto měsíce se našlo pouze sedm dnů, kdy Operační středisko Městské policie Olomouc nepřijalo žádné oznámení o nálezu injekčních stříkaček. Ve zbývajících dnech strážníci minimálně jednou za den vyjížděli na oznámení o nálezu infekčního materiálu," řekl mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

Naposledy vyjížděli strážníci v pondělí 25. června, kdy hlídka na ulici Střední Novosadská poblíž železničního přejezdu likvidovala injekční stříkačku s jehlou.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Ukradené auto bylo nalezeno shořelé na polní cestě, jde o druhý...

úterý, 26. června 2018, 17:00

K požáru osobního auta Mitsubishi na polní cestě u Kralic na Hané došlo v pondělí 25. června 2018 po páté hodině odpolední....

V trezoru zemřelého muže nalezli policisté historické revolvery i...

úterý, 26. června 2018, 16:30

Policisté odložili případ nedovoleného ozbrojování, který řešili od května loňského roku. V trezoru zemřelého padesátiletého muže...

Pes, který zabil dítě, je v útulku. Jeho majitel je obviněný z...

úterý, 26. června 2018, 11:30

K úmrtí nezletilého dítěte na následky pokousání psem došlo 29. prosince 2017 v jednom z přerovských bytů. Vyšetřování této...

Zloděj se vloupal do sportovních potřeb v Olomouci, udělal škodu za...

pondělí, 25. června 2018, 10:00

Do prodejny se sportovními potřebami a doplňky v Olomouci se vloupal zloděj v noci na pátek 22. června. Zloděj vypáčil dveře a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.