Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Mladík ohrožoval nožem ženy v Olomouci a chtěl po nich peníze. Hrozí mu deset let vězení

 
čtvrtek, 19. července 2018, 13:23

Dvacetiletý mladík z Olomoucka je trestně stíhán z pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupež. Toho se měl dopustit ve dvou případech, a to 5. července 2018 v Olomouci. Poprvé ve Slavonínské ulici, podruhé v ulici Řezáčova. Jeho oběťmi byly ženy.

„V prvním případě měl obviněný v ulici Slavonínská v Olomouci přistoupit k dvaatřicetileté ženě, která šla po ulici s malými dětmi, a s nožem v ruce po ní požadovat vydání peněženky. Žena začala volat o pomoc, a tak obviněný z místa odešel. Kolemjedoucí cyklistka, která si události všimla, se za ním rozběhla, nicméně obviněný jí stačil utéct,“ popsala první případ policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Zhruba o tři hodiny později se měl obviněný obdobného jednání dopustit v ulici Řezáčova. Tady pod smyšlenou záminkou, že je poštovní zaměstnanec a nese zásilku, vylákal ke vstupním dveřím osmatřicetiletou ženu. Následně po ní s nožem v ruce požadoval vydání peněženky, kterou žena držela v ruce. Žena před ním zabouchla dveře a z místa odešla,“ řekla mluvčí k druhému případu.

Ani v jednom z případů nedošlo ke škodě na majetku ani ke zranění. Důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky, kamerové záznamy nevyjímaje. Výsledkem bylo zadržení dvacetiletého muže z Olomoucka, kterému v průběhu uplynulého týdne sdělili obvinění z výše uvedeného trestného činu.

Jedná se o osobu, která nebyla doposud soudně trestána. „Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání obviněného probíhá vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ uzavřela policejní mluvčí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Policie chytila muže, který má na svědomí šestadvacet vloupaček v...

čtvrtek, 19. července 2018, 11:20

Olomoučtí policisté dopadli sedmatřicetiletého muže podezřelého z rozsáhlé série vloupání v Olomouci a v Přerově. Na svědomí má...

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhá demolice mostu v Komenského...

čtvrtek, 19. července 2018, 10:24

Dělníci demolují starý most v Komenského ulici. Demolice je součástí na jaře zahájené stavby rozsáhlých protipovodňových opatření...

Zloděj se vloupal do rodinného domu, ukradl kola za 24 tisíc

čtvrtek, 19. července 2018, 09:16

V neděli 15. července 2018 v podvečer došlo ke vloupání do rodinného domu v Rejskově ulici v Prostějově. Zloděj do domu vnikl bez...

Plán Sigmy na nadcházející sezónu? Skončit do šestého místa

čtvrtek, 19. července 2018, 07:30

Fotbalisté Olomouce v minulém ligovém ročníku coby nováček překvapivě skončili před pražskou Spartou na čtvrté příčce a zajistili...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.