Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za ubodání a podřezání známého dostal u olomouckého soudu muž vyjímečný dvaadvacetiletý trest

 
středa, 25. července 2018, 16:30

Za brutální vraždu svého známého si pětačtyřicetiletý Robert Tancer odpyká ve vězení definitivně výjimečný trest 22 let. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Svou o dva roky mladší oběť napadl Tancer loni v červnu v ostravské ubytovně kvůli malichernosti, šlo o vrácení dluhu ve výši 500 korun. Muži zasadil dvě desítky bodných ran a nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Podle vrchního soudu je uložení výjimečného trestu na místě. „Důvodem je nejen charakter tohoto skutku, ale i minulost obžalovaného, je zde řada násilných skutků, obžalovaný se z toho neponaučil. Při uložení výjimečného trestu mu hrozila sazba 20 až 30 let, trest dva roky nad touto zvýšenou trestní sazbou s ohledem na všechny okolnosti považujeme za přiměřený," uvedl předseda senátu Vladimír Štefan.

Obžalovaný se k činu doznal a i dnes před odvolacím soudem svého jednání litoval. Odvolal se proti výroku krajského soudu o vině i trestu. U soudu tvrdil, že nešlo o surový způsob usmrcení. Jeho advokát uvedl, že již první rána byla smrtelná, a další napadení už oběť nemohla vnímat. Nebyl tak podle něj naplněn znak usmrcení zvlášť surovým způsobem. Podle předsedy senátu je však zvlášť surový způsob naplněn i v okamžiku, kdy je oběť od počátku v bezvědomí. „Odvolací námitka je tak zcela bezdůvodná," uvedl soudce.

Také podle žalobce Jaroslava Kouřila je kvalifikace zvlášť surového způsobu vraždy na místě. „Surový způsob je v tomto případě naplněn větším počtem bodných ran směřujících na hlavu a hruď poškozeného. Nůž také (obžalovaný) použil ke konečné devastaci těla poškozeného, kdy mu podřízl hrdlo," uvedl žalobce.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vracením dlužné částky. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně v této souvislosti se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile, svou roli tak sehrál i alkohol. Tancer během útoku použil hned několik nožů.

Tancer se po útoku vrátil do svého bytu, lehl si, dal si ucpávky do uší a usnul. Tělo zavražděného později objevili hasiči přivolaní k požáru v bytě. Jak vznikl, není jasné. Na Tancerovu stopu policisté přišli díky kamerám v domě, které jej zachytily, jak vstupuje do bytu známého i jak jej opouští. V jeho bytě pak našli zakrvácené oblečení.

Napsal(a) ČTK | Foto By Fext [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Kam dál?

Čtyři jednotky hasičů se potýkaly požárem pole. Oheň vznikl po pádu...

středa, 25. července 2018, 13:20

Čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů hasilo v úterý 24. července v odpoledních hodinách pole v Troubelicích...

První víkend v srpnu bude jezdecký areál na Lazcích patřit výstavě...

středa, 25. července 2018, 12:00

O víkendu od pátku 3. srpna do neděle 5. sprna zve Jezdecký areál na Lazcích na Moravský šampionát tříletých teplokrevných a...

Policie honila u Klášterního Hradiska zfetovaného motorkáře. Nakonec...

středa, 25. července 2018, 10:30

V pondělí 23. července kolem dvaadvacáté hodiny chtěli policisté zkontrolovat motorkáře na Šušilově náměstí u Klášterního...

Cestovateli někdo v nestřeženém okamžiku ukradl celou krosnu. Škoda...

středa, 25. července 2018, 09:30

V pondělí 23. července ukradl zatím neznámý pachatel v Šumperku muži celou krosnu. Způsobil tak celkovou škodu přes šedesát tisíc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.