Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Celníci na Jesenicku zadrželi rekordní počet léků k výrobě drog

 
pondělí, 24. února 2014, 14:54

Rekordní zásilku více než 6500 tablet léku Cirrus, za kterých mohlo být vyrobeno takřka půl kilogramu drogy pervitin, zajistili minulý týden celníci při kontrole osobního automobilu u Písečné na Jesenicku. ČTK to dnes řekla mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová. Na severu Olomouckého kraje v blízkosti polských hranic není zadržení léků vhodných k výrobě pervitinu ojedinělé.

Celníci minulý týden ve čtvrtek na silnici u Písečné kontrolovali vytipovaný osobní vůz s českou poznávací značkou. Pětapadesátiletá žena celníkům řekla, že v automobilu nic neveze. "Celníci si však všimli větší hnědé kabelky ležící na podlaze za sedadlem řidiče. Žena na otázky, co vtašce převáží, odpověděla, že je prázdná. Když celníci obsah kabelky zkontrolovali, našli v ní 6580 kusů tablet léku Cirrus. Tablety obsahují pseudoefedrin, tedy látku, která je zneužívána k výrobě pervitinu," uvedla Bortlová.
   

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ženě u soudu hrozí trest vězení v délce dvou až deseti let. "Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi léky s pseudoefedrinem. V loňském roce jich zajistili 11.000," podotkla mluvčí. Například loni v listopadu při kontrolách u polských hranic zajistili zásilku více než 5000 tablet léků, které lze použít k výrobě pervitinu. Muži převáželi tablety z Polska, kde jsou na rozdíl od Česka volně prodejné.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama