čtvrtek 22. února 2024 Petr

Celníci zajistili 300 gramů pervitinu, muž je měl ve slipech

Olomoučtí celníci dopadli třiapadesátiletého cizince s 300 gramy pervitinu. Cestoval osobním vozem na trase mezi Prostějovem a Olomoucí. Drogu schovával pod kalhoty. V autě s ním cestovali další tři lidé včetně ročního dítěte. Na černém trhu by droga měla hodnotu zhruba 300.000 korun, řekla dnes mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová. Během uplynulého měsíce je to pro olomoucké celníky už druhý úspěch.

Muže dopadli v úterý při běžné kontrole na silnici ve směru z Prostějova na Olomouc, když zastavili vytipované osobní vozidlo Audi s českou poznávací značkou. "Dva muži a žena s ročním dítětem tvrdili, že nic nevezou, že jedou na výlet do Ostravy. Vzhledem k nervóznímu chování jednoho muže z osádky se celníci rozhodli použít narkotest," uvedla mluvčí.
   

Stěry z rukou podezřelého muže byly podle ní pozitivní na přítomnost omamných psychotropních látek, celníci se proto rozhodli pustit do bezpečnostní prohlídky. "Muž ukrýval pod kalhotami v oblasti genitálií 300 gramů pervitinu. Celníci zboží zajistili a v současnosti je případ v šetření," uvedla mluvčí s tím, že muži hrozí až deset let vězení.
   

Na konci června zadrželi celníci na trase mezi Mohelnicí a Olomoucí zásilku s téměř půl kilogramem pervitinu. Našli ho v osobním voze, v němž jeli dva Vietnamci. Droga byla ukryta v modelu policejního autíčka. Na trhu by mělo hodnotu kolem půl milionu korun. Od ledna letošního roku zajistili celníci 710 gramů pervitinu a 8400 kusů tablet s pseudoefedrinem.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.