středa 17. dubna 2024 Rudolf

Dealeři a výrobci pervitinu chyceni při činu

Už několik měsíců sledovala olomoucká policie tzv."TOXI" tým, který měl na starosti výrobu a distribuci pervitinu. Nyní se společně s celní protidrogovou jednotkou policii podařilo přistihnout je přímo při předávce léčiva, používajícího se k výrobě pervitinu. Podezřelý sedmačtyřicetiletý slovák a jeho o 15 let mladší komplic z Chomoutova jsou ale stíhání na svobodě, soudce neakceptoval totiž návrh státního zástupce na vzetí do vazby.

Několik měsíců měli v hledáčku policisté dva komplice, kteří se společně podíleli na výrobě a distribuci pervitinu. Dne 18. 8. 2014 proběhla realizace případu v součinnosti s pracovníky celní protidrogové jednotky expozitury Olomouc a Pohotovostního a eskortního oddělení. Oba dva byli po předchozím souhlasu státního zástupce v obci Chomoutov zadrženi a následující den obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


Sedmačtyřicetiletý muž žijící na Slovensku předal dvaatřicetiletému muži z Chomoutova k výrobě psychotropní látky metamfetamin, zv. „pervitin“ celkem 798 tablet léčiva. Část vyrobeného pervitinu si mohl ponechat pro vlastní potřebu, minimálně však 2/3 měl odevzdat k distribuci zpět jeho zásobovači. Předávka léčiva, z kterého mohlo být vyrobeno nejméně 56,42 gramů pervitinu, tzn. 282 dávek po 0,2 gramy, proběhla ve vozidle značky Audi, při jízdě z Olomouce do Chomoutova. Tento vzájemný obchod probíhal s největší pravděpodobností od podzimu 2013.


"Při domovní prohlídce u vařiče pervitinu nalezli kriminalisté kompletní varnu. Muž vydal všechna léčiva, ale také kriminalistům zpřístupnil záložní varnu v přilehlých prostorách. Parťákům nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Soudce v případě muže žijícího na Slovensku neakceptoval návrh státního zástupce na vzetí do vazby. Oba dva jsou tedy stíháni na svobodě," řekla mluvčí policie Marie Štrbáková.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.