čtvrtek 25. července 2024 Jakub

Devět jednotek likvidovalo požár pole o rozloze 12 hektarů

Postupnou pomoc devíti jednotek, více jak stovky hasičů a desítky cisternových vozidel si vyžádal rozsáhlý a velmi nebezpečný požár pole se vzrostlým obilím připraveném ke sklizni. Z menšího zahoření se kvůli silnému většu během chvíle stal intenzivní požár ohrožující nedaleké chaty a les. Včasným povoláním dostatečných sil a prostředků se pomocí vodních děl a proudů podařilo během dvou hodin nebezpečné plameny usměrnit.

"Operační středisko k místu vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotku s osádkami dvou cisternových vozidel za posílení dobrovolnými hasiči Lošov, Velká Bystřice, Hlubočky, Olomouc - Chválkovice, Bohuňovice Dolany a Bělkovice - Lašťany. Silný vítr rovněž napomohl přeskočení hoření přes místní komunikaci na strniště a dále na uskladněnou slámu a hnůj," dpdal mluvčí Zdeněk Hošák.


Požár se jednotkám podařilo zlikvidovat po zhruba třech hodinách, první informace převzala linka tísňové pomoci krátce před čtrnáctou hodinou. Viditelný černý kouř byl pozorovatelný již z velké vzdálenosti a přilákal tak pozornost mnoha kolemjdoucích. Hlídky Policie ČR komunikace uzavřeli, aby předešly možnému zranění. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob i zvířat. Škody po požáru byly prozatím vyčísleny v částce 300 tis. korun, příčina vzniku je v šetření.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.