středa 21. února 2024 Lenka

Dvojice házela dřevěné špalky na projíždějící auta, způsobili velké škody

Ve čtvrtek krátce před sedmou hodinou navečer přijali policisté oznámení o nehodě na dálnici D1. Jednalo se o nehodu několika vozidel, kterou způsobili dvě neznámé osoby tím, že shazovali dřevěné špalky na projíždějící auta. Hrozí jim až 8 let vězení.

Z prvotního šetření vyplývá, že zatím neznámé osoby měly v blíže nezjištěném čase postupně ze dvou mostů, umístěných nad dálnicí D1 mezi kilometrovníky 307 a 308 nedaleko sjezdu z dálnice u Hranic, shazovat dřevěné špalky na tuto komunikaci. Při tom došlo k poškození karoserií zhruba kolem dvaceti vozidel (osobních i nákladních) a ke zranění jedné osoby. Podle prvotní lékařské zprávy si zranění vyžádalo jednorázové ošetření. Přesná výše škody nebyla zatím vyčíslena, pravděpodobně však přesáhne částku 500 000 korun.

Pravý a střední jízdní pruh dálnice ve směru z Olomouce na Ostravu (v katastru obce Hranice) byl uzavřen, průjezdný byl pouze levý jízdní pruh. Kolem jedné hodiny v noci byl provoz v uvedeném směru zcela obnoven. Případ si převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci, spáchaných formou spolupachatelství, za který pachatelům hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Policie v tuto chvíli pracuje na případu a prověřuje všechny získané informace a poznatky.

V této souvislosti žádají kriminalisté o pomoc při hledání majitele zeleného pick-upu s přívěsným vozíkem, který byl naložený dřevem a měl se v inkriminované době pohybovat v místě prošetřované události. Jakékoliv informace přijmou policisté na obvodním oddělení Hranice buď osobně nebo telefonicky na tel. č.: 974 778 101, případně kdykoliv na bezplatné telefonní lince 158.

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.