neděle 14. dubna 2024 Vincenc

Hořelo v hotelu Arigone, požár se obešel bez zranění

V Olomouci včera odpoledne hořelo v části hotelu Arigone v centru města. Oheň zasáhl jeden z balkonů a poškodil také plášť budovy. Z hotelu bylo preventivě evakuováno zhruba dvacet hostů, nikdo nebyl zraněn.

Podle informací hořelo v nedávno otevřené přístavbě hotelu v horní části obrácené do dvorního traktu. Hustý černý kouř byl vidět z širokého okolí. Mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková  řekla, že výše škody ani příčina požáru zatím není známa. 
   

Podle hasiče, který v hotelu zasahoval, hořel balkon v podkroví hotelu. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil do dalších částí hotelu."Shořelo hlavně obložení a vybavení balkonu. Odhaduji, že škoda bude v desítkách tisíc korun," řekl novinářům. Na balkoně zůstala po požáru vypálená díra až na betonový základ.
   

Zahraniční hosté, kteří postávali na ulici před hotelem, z jehož dveří čouhaly požární hadice, se zájmem sledovali zásah hasičů a někteří si jejich práci natáčeli na mobilní telefony.
   

Hotel Arigone stojí v Univerzitní ulici u centra města. Přístavba hotelu byla otevřena před dvěma lety v září. K původnímu hotelu s 39 pokoji tak přibylo dalších 14 pokojů s 28 lůžky. Majitel hotelu Zdeněk Vránek tehdy řekl, že nová část byla vybudována v proluce mezi domy, kde vzniklo zároveň parkoviště. Náklady vyšly zhruba na 42 milionů korun.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 300.000 korun, příčina vzniku požáru se šetří.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.