čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Kapsáři okrádali cestující, hrozí jim 2 roky vězení

V pondělí dopoledne mezi 7 a 11 hodinou byly okradeny při jízdě v prostředcích městské hromadné dopravy v Olomouci tři ženy. Všechny přišly o peněženku a doklady. Celkem se kapsáři obohatili o 1480 Kč, za což jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

"Pětasedmdesátileté ženě zmizely z batohu neseného na zádech osobní doklady, šestašedesátileté ženě pak opět z batohu peněženka s doklady a penězi a šestnáctileté studentce z kabelky taktéž peněženka s doklady a penězi. Celková škoda byla dohromady vyčíslena na 1 480 korun. Kapesním zlodějům nyní hrozí za přečin Krádež až dvouletý pobyt za mřížemi." doplnila mluvčí policie Marie Štrbáková

 


Rada policie:
Kapsáři využívají nepozornosti lidí a nedbalého zacházení s majetkem a osobními doklady. Pracují často ve skupinách a někdy ke krádeži využívají děti. Samotná krádež bývá blesková a často nepozorovatelná. Můžete přijít o doklady, peníze, kreditní karty či klíče od bytu, auta nebo o jiné cennosti. Mějte své osobní věci, zavazadla a kabelky stále na očích. Nikdy je neodkládejte a věnujte jim patřičnou pozornost. Tašky s penězi a cennými věcmi nenoste na zádech. Pokud se dostanete do tlačenice, věnujte pozornost bezprostřednímu okolí a své věci dobře střežte.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.