neděle 21. dubna 2024 Alexandra

Lupič přepadl poštu ve Skrbeni a odnesl si 29.000 korun

Neznámý lupič přepadl v úterý odpoledne pobočku České pošty ve Skrbeni na Olomoucku a odnesl si bezmála 29.000 korun. Policie po pachateli loupeže pátrá a s žádostí o pomoc se obrací i na veřejnost, řekl dnes krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Lupič poštu ve Skrbeni přepadl v úterý po 13:00. Přistoupil k přepážce a poštovní úřednici pohrozil zastřelením, pokud mu nevydá peníze. Muž střelnou zbraň ukrýval pod kabátem. "Žena z obavy o svůj život pachateli vydala finanční hotovost v různých nominálních částkách ve výši 28.900 korun. Muž peníze vzal a z pobočky odešel nezjištěným směrem," uvedl Bednařík.

Lupič má 35 až 40 let a měří zhruba 185 centimetrů. Má štíhlejší postavu a po stranách prošedivělé vlasy. Muž měl v době přepadení pošty nasazeny černé hranaté brýle a byl oblečen do světle hnědé bundy. Policii se podařilo sestavit jeho podobiznu.

"Policie žádá případně svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoli informace k osobě pachatele, aby kontaktovali linku 158 nebo nejbližší obvodní oddělení," uvedl Bednařík.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.