pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Lupič přepadl v Olomouci bar, střetl se přitom s hostem

Neznámý pachatel přepadl dnes časně ráno s nožem v ruce bar v Olomouci. Při přepadení se střetl s hostem baru, který přišel barmance na pomoc. Pachatel po něm hodil barovou židli a odpadkový koš. Při přepadení nebyl nikdo zraněn, lupič nakonec utekl s nepořízenou. Policie pom něm pátrá. Podobné přepadení se odehrálo v úterý také v Prostějově. Muž s pistolí v ruce si tam z herny odnesl několik desítek tisíc korun, informovali dnes ČTK policejní mluvčí.

V Olomouci do baru v Nedvědově ulici zamířil lupič kolem 02:30. Lupič s tmavou kapucí mikiny na hlavě a černou šálou přes obličej vstoupil do podniku a u barového pultu přistoupil k barmance. "S kuchyňským nožem s délkou čepele kolem 20 centimetrů v ruce po ní požadoval vydání finanční hotovosti," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.
   

Jeho výzvu uslyšel zákazník, který byl v prostorách herny. Host přišel k barovému pultu, popadl barovou židli a snažil se pachateli postavit na odpor. Překvapený lupič po něm hodil stoličku a následně koš, muž však útok odrazil. Pachatel pak utekl bez peněz.
   

Ve druhém případě, který se stal v Prostějově v úterý kolem 01:00, byl lupič úspěšnější. Do herny v Plumlovské ulici vstoupil maskovaný muž a na obsluhu namířil zbraň. Žena mu z obavy o život vydala několik desítek tisíc korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. ČTK to řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.
   

Podle popisu byl muž vysoký mezi 170 až 175 centimetry, štíhlé postavy. Na sobě měl tmavé tepláky, tmavou mikinu, pod kterou měl zřejmě mikinu světlé barvy. Kapuci měl nataženou přes hlavu a přes obličej, přes ústa a nos byl maskován tmavou šálou nebo šátkem.
   

V obou případech hrozí pachatelům za loupežné přepadení až deset let vězení.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.