Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mladíci ujeli od nehody, s těžce raněným jeli do nemocnice rodiče

 
pondělí, 10. února 2014, 11:57

Z těžkého ublížení na zdraví podezírají šumperští policisté osmnáctiletého mladíka, který v neděli havaroval s osobním vozem u Štítů na Šumpersku. Při nárazu do dvou stromů vypadli z auta tři spolujezdci, dva z nich se zranili. Zdemolované auto na místě účastníci nehody vyprostili a od nehody ujeli. Těžce zraněného mladíka nakonec odvezli do nemocnice rodiče. Druhý vyvázl s lehkým zraněním, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Nehoda se stala nad ránem ve směru od Štítů na obec Cotkytle. "Osmnáctiletý řidič z Ústí nad Orlicí nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem vyjel mimo silnici, kde narazil do dvou stromů. Při dopravní nehodě z vozidla vypadli tři spolucestující, jeden z předního sedadla a dva ze zadu. Všichni tři nebyli připoutání bezpečnostním pásem," uvedl policejní mluvčí.
   

Účastníci nehody nakonec havarované vozidlo vyprostili a odjeli domů. Nehodu přitom neohlásili a nepřivolali ani záchrannou službu. "Rodiče sedmnáctiletého chlapce ze Zábřehu odvezli v ranních hodinách do nemocnice v Šumperku, kde bylo zjištěno, že utrpěl těžké zranění s minimálním léčením dva měsíce," dodal mluvčí. Další devatenáctiletý mladík ze Zábřehu utrpěl lehké poranění a byl rovněž hospitalizován v nemocnici.
   

Událost oznámil na policii až ošetřující lékař. Policisté poté provedli u osmnáctiletého řidiče dechovou zkoušku a test na drogy, které byly negativní. Mladík policistům řekl, že před jízdou vypil tři velké panáky tvrdého alkoholu. Policisté ho podezírají z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až osm let vězení.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama