neděle 14. dubna 2024 Vincenc

Mladíci ujeli od nehody, s těžce raněným jeli do nemocnice rodiče

Z těžkého ublížení na zdraví podezírají šumperští policisté osmnáctiletého mladíka, který v neděli havaroval s osobním vozem u Štítů na Šumpersku. Při nárazu do dvou stromů vypadli z auta tři spolujezdci, dva z nich se zranili. Zdemolované auto na místě účastníci nehody vyprostili a od nehody ujeli. Těžce zraněného mladíka nakonec odvezli do nemocnice rodiče. Druhý vyvázl s lehkým zraněním, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Nehoda se stala nad ránem ve směru od Štítů na obec Cotkytle. "Osmnáctiletý řidič z Ústí nad Orlicí nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem vyjel mimo silnici, kde narazil do dvou stromů. Při dopravní nehodě z vozidla vypadli tři spolucestující, jeden z předního sedadla a dva ze zadu. Všichni tři nebyli připoutání bezpečnostním pásem," uvedl policejní mluvčí.
   

Účastníci nehody nakonec havarované vozidlo vyprostili a odjeli domů. Nehodu přitom neohlásili a nepřivolali ani záchrannou službu. "Rodiče sedmnáctiletého chlapce ze Zábřehu odvezli v ranních hodinách do nemocnice v Šumperku, kde bylo zjištěno, že utrpěl těžké zranění s minimálním léčením dva měsíce," dodal mluvčí. Další devatenáctiletý mladík ze Zábřehu utrpěl lehké poranění a byl rovněž hospitalizován v nemocnici.
   

Událost oznámil na policii až ošetřující lékař. Policisté poté provedli u osmnáctiletého řidiče dechovou zkoušku a test na drogy, které byly negativní. Mladík policistům řekl, že před jízdou vypil tři velké panáky tvrdého alkoholu. Policisté ho podezírají z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až osm let vězení.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.