středa 21. února 2024 Lenka

Mladíci způsobili škodu 23 tisíc za půl hodiny

V neděli po 21 hodině procházeli ulicemi Olomouce dva podnapilí mladíci ve věku třiadvacet a pětadvacet let. Cestu si však na různých místech zpestřili rozbíjením a ničením všeho, na co narazili, největší zábavu však nalezli v ničení aut. Celkově se škoda vyšplhala na 23 tisíc korun.

Na ulici Jeremenkova poškodili venkovní hliníkovou žaluzii u okna přízemního bytu a na stejné ulici pokračovali poškozením vozidla značky Renault Megane, na kterém vykroutili pravé vnější zpětné zrcátko a odlomili oba stěrače předního skla. Po předchozím poškození skleněné výplně levých předních dveří vnikli do interiéru vozidla a z odkládací schránky odcizili kapesní zavírací nůž.


Dále pokračovali na ulici Kaštanova, kde za pomocí ukradeného nože probodli pneumatiku pravého zadního kola na vozidle značky Renault Scenic. Přivolaná policejní hlídka mladíky zajistila a odvezla k provedení dalších procesních úkonů. Při orientační dechové zkoušce nadýchali 1,55 a 2,78 promile alkoholu v dechu.

"Policisté oba převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Byly zahájeny úkony trestního řízení a mladíci jsou tak podezřelí ze spáchání přečinů Poškození cizí věci a Krádež spáchaného formou spolupachatelství.  Mladší z pachatelů byl již v minulosti odsouzen k výkonu obecně prospěšných prací, nyní mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let," řekla mluvčí Marie Štrbáková.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.