středa 24. července 2024 Kristýna

Muž na poli na Prostějovsku nalezl kostru člověka, 100 let starou

Osmnáctiletý mladík nalezl v sobotu večer na poli v Čechovicích na Prostějovsku lidské kosterní pozůstatky. Odborníci jejich stáří odhadli na více než 100 let. Pozůstatky si převzal znalec k dalšímu archeologickému zkoumání, řekla dnes krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté v Olomouckém kraji letos podobné nálezy řešili ve dvou případech na Přerovsku, tehdy šlo o lidské lebky.

Mladík nález kosterních pozůstatků oznámil policii na linku 158. Objevil je v poli u kapličky v katastru obce Čechovice. "Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří tento nález potvrdili. Na místo byl přivolán znalec z oboru antropologie, který stanovil, že se jedná o lidské kosterní pozůstatky starší více než 100 let. Také uvedl, že v místě kapličky bylo v dávných dobách pohřebiště," uvedla policejní mluvčí.
   

Podobné případy řešili letos policisté na Přerovsku. U hrádku Kunzov nedaleko Hranic nalezl turista lebku s otvorem na čele připomínajícím průstřel. Podle výsledku expertiz nebyly na lebce zjištěny znaky násilného trestného činu. Se stejnými výsledky skončilo i zkoumání další nalezené lebky, kterou zhruba ve stejné době našli lidé na kamenném památníku prusko-rakouské bitvy z roku 1866 u Tovačova na Přerovsku.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.