sobota 15. června 2024 Vít

Na Hněvotínské lupič přepadl benzínku, policie žádá pomoc veřejnosti

Lupič se zbraní v ruce přepadl benzínku a odnesl si finanční hotovost. Celý incident proběhl v úterý krátce po poledni na benzínové pumpě v Hněvotínské ulici. Policie se obrací i na pomoc veřejnosti.

Ve 12:14 vešel do prostor benzínové pumpy na Hněvotínské ulici v Olomouci muž ve věku kolem 30 let, vysoký kolem 170 centrimetrů. Měl krátké blond vlasy, na očích dioptrické brýle, na sobě šedou mikinu a na hlavě čepici. Mluvil plynule česky, bez přízvuku.

Na obsluhu pumpy vytáhl krátkou střelnou zbraň se slovy "dej sem peníze". Žena oblushující pokladnu ji z obavy ze o svůj život otevřela, načež muž hrábl přes pult pro peníze a zmizel z benzinové pumpy směrem k heliportu. Policie po pachateli pátrá a žádá o pomoc také veřejnost, řekla dnes krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

"Policisté se obrací se žádostí o pomoc na širokou veřejnost. Pokud byněkdo z občanů disponoval informacemi, které by mohly přispět k objasněnípřípadu, aby neprodleně kontaktoval kriminalisty na územním odboru Olomoucnebo bezplatnou telefonní linku 158," uvedla Urbánková.

Policie rovněž žádá řidiče bílého vozidla combi nezjištěného typu aregistrační značky, který údajně krátce po přepadení projížděl po silnicikolem benzínové čerpací stanice, a může tak být důležitým svědkem, aby sepolicistům rovněž přihlásil. Pachateli loupeže hrozí až deset let vězení.

Autor: L. Behingerová

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.