čtvrtek 22. února 2024 Petr

Na Olomoucku zemřel mladík po střetu s vlakem, omezilo to dopravu

Na hlavním železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou dnes dopoledne srazil vlak u Střeně na Olomoucku mladíka, který neštěstí nepřežil. Doprava musela být zhruba 2,5 hodiny omezena a vlaky nabíraly mírné zpoždění. Dnes to řekli mluvčí Drážní inspekce a Českých drah.

Neštěstí se stalo po 10:00 na trase mezi Červenkou a Štěpánovem u zastávky Střeň. "Vlak RegioJet se zde střetl s osobou, stalo se to v prostoru veřejnosti nepřístupném. Člověk byl usmrcen," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
   

Podle krajské policejní mluvčí Marie Štrbákové šlo o mladistvého muže, který s největší pravděpodobností skočil pod vlak. Jeho totožnost policie zná. "Šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu," řekla  policejní mluvčí.
   

Podle Kateřiny Šubové z Českých drah se na místě nehody jezdilo s omezením po jedné koleji. Omezení trvalo zhruba do 12:40 a vlaky nabíraly mírné zpoždění. "Dotklo se to třinácti vlaků Českých drah," řekla  Šubová. Omezení se dotklo i pěti vlaků jiných dopravců. Spoje mířící na Prahu a směrem na severní a střední Moravu nabíraly zpoždění zhruba 20 minut.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.