středa 17. dubna 2024 Rudolf

Na Přerovsku se srazil osobní vlak s autem, řidič zemřel

U Vlkoše na Přerovsku se dnes ráno srazil na železničním přejezdu osobní vlak s osobním autem. Řidič vozu podle Drážní inspekce na místě zemřel. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahují hasiči. Informovali o tom mluvčí Drážní inspekce a hasičů. Nehoda se stala na dálkové trati spojující Brno, Přerov a Bohumín. Doprava je nyní zastavena.

Nehoda se podle inspektorů stala v 09:15 na trati mezi Věžkami na Přerovsku a Chropyní na Kroměřížsku. "U Vlkoše se střetl osobní vlak jedoucí z Olomouce do Nezamyslic s osobním autem. Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeným světelnou signalizací, bez závor. Na místě byl usmrcen řidič vozidla. Ve vlaku by neměl být nikdo zraněn," řekl mluvčí
Drážní inspekce Martin Drápal.
   

Vrak vozidla zůstal podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka sešrotován pod vlakem. "Po prvotním ohledáním jsme nalezli jednu osobu bez známek života. Průzkumem musíme vyloučit, zda ve voze nebyli další lidé," řekl  Hošák.
   

Podle regionální mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové se doprava v místě nehody na trati zastavila. Předpokládá se, že vlaky tudy nepojedou zhruba do poledne. Dotkne se to podle ní přibližně tří osobních vlaků a dvou rychlíků. Zavedena je náhradní autobusová doprava.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.