středa 17. července 2024 Martina

Na Přerovsku srazila dodávka muže, osádka ho odvezla na pole

Policisté hledají dva muže podezřelé z pokusu o vraždu. V neděli prý srazili dodávkou na Přerovsku muže. Těžce zraněného naložili do vozu, převezli jej asi 70 kilometrů dále a vysadili v poli. Sražený chodec si dokázal zavolat pomoc. S vážným zraněním skončil v nemocnici. Po pachatelích policie pátrá, s žádostí o pomoc se obracejí i na veřejnost. Dnes to řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Nehoda se podle policistů stala v neděli mezi 11:00 a 12:00 na silnici mezi obcemi Dřevohostice a Domaželice. Čtyřiačtyřicetiletého muže z Přerova údajně srazila dodávka tmavé barvy. "Muž utrpěl vážná zranění, která ho ohrožovala na životě. Pachatelé sraženého muže naložili a odvezli do okresu Prostějov, kde ho mezi 12:00 a 17:00 vyložili v poli mezi obcemi Otinoves a Niva," uvedl Bednařík.
   

Těžce zraněný muž se podle policistů posléze probral a doplazil se k silnici, odkud si přivolal pomoc. Podle Bednaříka utrpěl vážná zranění, mohl zemřít. V současnosti je hospitalizován.
   

Policie žádá případné svědky, kteří viděli mezi 11:00 a 12:00 na silnici mezi obcemi Dřevohostice a Domaželice pohyb dodávkového vozidla, které mohlo být po nárazu poškozené, se dvěma pachateli nebo dění kolem zavazadlového prostoru, aby se obrátili na linku 158. Stejně tak pátrají po případných svědcích, kteří viděli dodávkové vozidlo v poli mezi obcemi Otinoves a Niva.
   

Případ s přejetým mužem řešila policie na Přerovsku v dubnu. Dva muži se podle ní pokusili zabít pětatřicetiletého muže na Přerovsku. Pachatelé jej prý nejprve vylákali z pohostinství, naložili do vozu a odvezli do lesa na Přerovsku. Tam jej podle policie fyzicky napadli a při odjezdu přejeli autem. Vážně zraněný muž došel k obydlí, odkud si přivolal pomoc.
   

V Olomouckém kraji jde od pátku již o druhý případ vraždy nebo pokusu o ni. V pátek byla v Prostějově zavražděna osmačtyřicetiletá žena; o sedm let staršího muže obvinili policisté z vraždy. Letos se statistiky těchto násilných trestných činů zvýšily v kraji na šest případů.

 

zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.