neděle 21. července 2024 Vítězslav

Na Prostějovsku havarovalo několik aut, jeden člověk zemřel

U Němčic nad Hanou na Prostějovsku dnes ráno havarovalo několik aut. Osmnáctiletý řidič, který s vozem narazil do stromu, svým zraněním na místě podlehl. Dalších pět účastníků nehod odvezli záchranáři do prostějovské nemocnice. Na místě byla podle očitých svědků kluzká silnice, na možnost namrzající mlhy na Prostějovsku dnes upozorňovali i správci cest.

Tragická nehoda se stala na silnici z Němčic nad Hanou ve směru na Prostějov po 07:00. "Z prvotního šetření vyplývá, že vozidlo Škoda Octavia se tříčlennou osádkou mělo ze zatím přesně nezjištěných příčin dostat na vozovce smyk a narazit do stromu. Při nehodě utrpěla jedna osoba vážná zranění, kterým na místě podlehla," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle náměstka ředitele krajské záchranné služby Jana Weinberga zemřel na místě osmnáctiletý řidič. "Další dva z této nehody jsme dovezli do nemocnice, utrpěli otřes mozku a pohmožděniny," řekl Weinberg.

Na stejné silnici se následně staly další nehody, tři z nich řeší policisté. Zranili se při nich další tři lidé. "Při jedné z nich byli dva
lidé odvezeni do nemocnice se zlomeninou a pohmožděninami. U třetí nehody to byly pohmožděniny a otřes mozku. Dohromady jsme tak odtud odváželi pět lidí,"
doplnil Weinberg.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří pomáhali s vyprošťováním lidí a při resuscitaci. Při zásahu u nehody, která skončila tragicky, byli svědky dalších kolizí. "Hasiči tak celkově zasahovali v úseku zhruba jednoho kilometru na čtyřech místech, celkově pomohli u ošetření šesti zraněných osob. Vozovka v tomto úseku byla doslova jeden led a byla nebezpečná i pro všechny zasahující složky," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Na zrádnost vozovky doplatil i sypač, který na místo dorazil. "I ten bohužel sjel částečně do příkopu a hrozilo převrácení. K místu byl přivolán vyprošťovací jeřáb, který pomohl dostat vozidlo zpět na komunikaci," doplnil mluvčí hasičů. Podle policie je silnice už průjezdná.

V Olomouckém kraji jde za poslední týden o třetí tragickou nehodu, při které zemřeli mladí řidiči. V úterý zahynul devatenáctiletý řidič po nárazu do stromu u Komárova na Olomoucku. Minulý týden zemřela stejně stará řidička při nehodě na Olomoucku, když s vozem ujížděla policistům. Na jejich pokyn odmítla zastavit, jela dál a nedaleko Těšetic narazila čelně do stromu. 

V Olomouckém kraji zemřelo od začátku roku na silnicích pět lidí. Loni zemřelo na silnicích v regionu 28 lidí, předchozí rok 27.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.