sobota 20. dubna 2024 Marcela

Na Šumpersku byli nalezeni dva mrtví, muž a malé dítě

V Rejcharticích na Šumpersku byli nalezeni dva mrtví, muž a nezletilé dítě. Viníkem tragédie je podle kriminalistů zřejmě muž, který spáchal sebevraždu. Podle informací to byl otec dítěte. Příčinou mohly být rodinné neshody, řekla dnes krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Tragédii vyšetřují policisté od úterního odpoledne, informovali o ní až dnes. "Jednalo se o muže ve věku sedmačtyřicet let a o malé nezletilé dítě v příbuzenském vztahu. S největší pravděpodobností je viníkem tragédie právě nalezený mrtvý muž, který spáchal sebevraždu," uvedla policejní mluvčí.
   

Na místě zasahovali také záchranáři. K okolnostem tragédie a k příčinám smrti však bližší informace podat nemohou. "Zasahovali jsme tam hned v úterý po obědě. Vzhledem k tomu, že se v tomto případě jedná o nezletilé dítě, nemůžeme k tomu říci nic bližšího," řekl šéf krajské záchranné služby Ivo Mareš. Podle serveru iDnes muž zavřel sebe i čtyřletou holčičku v autě a dovnitř zavedl hadici napojenou na výfuk. Zplodiny dvojici otrávily.
   

Podobný případ je ve zdejších policejních statistikách ojedinělý. Podle psychologa Lubomíra Smékala může jít v obdobných případech o výraz bezvýchodnosti situace, kterou člověk nedokáže zvládnout nebo nejčastěji jde o prostředek vůči druhému partnerovi. "Bývá to v situacích, kdy partneři nejsou schopni se domluvit na péči o dítě, kdy je nebezpečí rozchodu a otec má pocit, že o dítě přichází. Je to zároveň snaha druhému vzkázat, co způsobil a je tam iluze toho, že se ten druhý bude trápit," řekl psycholog. Podotkl, že většinou se to váže na nějakou poruchu osobnosti člověka, který nedokáže přiměřeně na takové situace reagovat.
   

Kriminalisté nyní prověřují různé motivy jeho jednání. Jedním z nich jsou rodinné neshody. Nechtějí zatím ani s ohledem na okolnosti tragédie sdělit, zda případ vyšetřují jako vraždu.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.