neděle 26. května 2024 Filip

Na Velkomoravské hořel kamion, nejspíše měl závadu.

Hustý černý kouř zahalil krátce po půl osmé hlavní tah Olomoucí. Přímo na mostě přes řeku Moravu v ulici Velkomoravská zahořel přívěs nákladního automobilu, pravděpodobně od technické závady na kolové nápravě.

Informace o požáru převzalo operační středisko hasičů Olomouckého kraje dnes v 07:35 hod. Z popisu oznamovatelem plameny velmi rychle pronikly přes oplachtování a docházelo k rozhořívání na převážený materiál z PVC.

"Z centrální stanice v Olomouci v následném čase vyjela jednotka z osádkami dvou cisternových vozidel. Hasičům se po chvíli podařilo požár lokalizovat. Řidič ještě před příjezdem provedl odpojení nákladního vozidla a posunul jej do bezpečné vzdálenosti. Jeho snaha o uhašení pomocí dvou ručních hasicích přístrojů byla ale mizivá," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.


Jednotka pomocí dvou hasebních proudů postupně dohasila několik ohnisek, pokračovala v ochlazování a kontrole termokamerou. Během hodiny pak požár celkově likvidovala a místo zásahu poté předala Policii ČR, ta zde po celou dobu prováděla bezpečnostní opatření a řízení dopravy.

Vše se obešlo bez zranění. Co stojí za příčinou vzniku požáru bude v následujícím čase došetřováno, dle prvotních poznatků se bude s největší pravděpodobností jednat o technickou závadu, výše škody bude upřesněna. Jednalo se vozidlo cizího státního příslušníka.

Zdroj: ČTK

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.