čtvrtek 25. července 2024 Jakub

Nabourali policisty, ukradená peněženka, falešný inzerát

Co se dělo minulý týden v Olomouci? Přinášíme vám přehled několika případů z policejní svodky.

Naboural policejní auto a ujel

Dne 24. 3. 2015 v 11: 15 hodin na parkovišti před obchodním domem Globus v Olomouci neznámý pachatel naboural do policejního auta. Nezjištěny řidič po nárazu do zaparkovaného policejního vozidla z místa nehody odjel. Na policejním vozidle způsobil škodu kolem 20 000 Kč. Policie České republiky žádá případné svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na telefonní lince 974 762 751 nebo lince 158.

Přišel o peněženku s celým obsahem

O peněženku s celým obsahem přišel v neděli 29.3. ve večerních hodinách v Galerii Šantovka na ulici Polské v Olomouci čtyřiadvacetiletý muž. Zatím neznámý pachatel mu v nestřeženém okamžiku odcizil z igelitové tašky, kterou nesl v ruce, peněženku. Byly v ní nejen peníze české měny, ale také eura, drahý zlatý řetízek a několik platebních karet. Celková škoda byla vyčíslena na 82 000 korun. V případě zjištění pachatele mu za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, vzhledem k výši způsobené škody, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Falešný inzerát

Obětí podvodníka se patrně stal 29letý muž z Mohelnice. Na inzertním internetovém portále Bazoš.cz našel inzerát na prodej mobilního telefonu Apple iPhone 5S za 6000 Kč. Prodávající žádal zaplacení nabízeného mobilu předem na účet. Následující den tedy mladý muž požadovanou částku na účet zaslal. Dosud však telefon neobdržel. Navíc zjistil, že e-mail, přes který s prodejcem komunikoval, byl zrušen, a proto vše oznámil na policii. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod.

Autor: L.Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.