čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Obálky se sypkým obsahem zalarmovaly v Olomouci hasiče i policii

Podezřelá zásilka s neznámým sypkým materiálem zalarmovala v pondělí v Olomouci hasiče a policisty na zdejší pobočce pošty. Podle policie se v zásilce nacházelo osm obálek s neznámým práškem. Dosavadní testy nezjistily, o jakou látku jde. Hasiči ji proto převezli do chemické laboratoře. Při zásahu nemusel být nikdo evakuován, informovali ČTK mluvčí policie a hasičů.

Policii k podezřelé zásilce se sypkým obsahem přivolali pracovníci pošty v Ladově ulici. "Co se týká složení látky, převzali si to hasiči. Při prvním ohledání tam však nezjistili nic nebezpečného, evakuace nebyla potřeba," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.
   

Hasiči na místo vyrazili po 16:00. "Po příjezdu zásilku převzali a na místě se ji pokoušeli spektrometrem detekovat. To se jim však nepodařilo, a proto zásilku uložili do boxu na nebezpečné látky a převezli ji na požární stanici v Olomouci, kde prováděli další testy, ale ani ty neukázaly, o jakou látku se jedná," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Dodala, že zásilka byla proto dnes převezena do chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm k dalším expertizám. "Na výsledky mají 30 dní, posílají to však většinou dříve," doplnila mluvčí.
   

Podle hasičů je podobný zásah v Olomouckém kraji ojedinělý. Na stejné poště měli hasiči paradoxně již před šesti lety na podobnou akci cvičení, kdy si zkoušeli zásah při setkání s neznámou látkou. V areálu pošty tehdy vyrostl dekontaminační stan a hasiči se tam pohybovali v chemických oblecích.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.