úterý 28. května 2024 Vilém

Občerstvení u cyklostezky v Řepčíně vyhořelo

Občerstvení u cyklostezky v Řepčíně lehlo popelem. Hasiči k plameny zasaženému dřevěnému objektu vyjeli včera krátce před půlnocí.

Pomoc profesionální jednotky hasičů požární stanice v Olomouci a to osádky dvou cisternových vozidel si vyžádal požár ohlášený na linku tísňové pomoci krátce před půlnocí 23.9.2014. Oznamovatel v hovoru popsal viditelné plameny s upřesněním možného zahoření stromů či chatky v místní části Řepčín, nedaleko in-line stezky.

Hasiči po svém příjezdu potvrdili požár dřevěného objektu o rozměrech zhruba 4 x 3 metry využívané jako zahradní občerstvení, kompletně devastovaném požárem. Pomocí dvou hasebních proudů provedli postupnou lokalizaci, dohašování torza dřevěné konstrukce a následné ochlazení uskladněného materiálu. V následujícím čase pomocí hrabadel a důkladném prolití spáleniště požár celkově likvidovali.

"Co stojí za příčinou požáru a výše škody po požáru bude upřesněna v následujících hodinách, není vyloučenou úmyslné založení či neopatrnost neznámé osoby při manipulaci s otevřeným ohněm, vše se obešlo bez zranění." Dodal mluvčí Zdeněk Hošák.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.