sobota 15. června 2024 Vít

Obrovský požár zasáhl pilu v Bystročicích, škoda je 2 miliony korun.

Obrovský požár zasáhl stolárnu v Bystročicích na Olomoucku ve čvrtek odpoledne. Oheň zasáhl stolařskou dílnu s veškerým vybavením, budovu i část střechy. Příčina požáru není zatím známa. Policie případ vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Drbně to dnes řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Rozsáhlý požár podle mluvčího hasičů zasáhl objekt o rozloze o rozměrech zhruba 20 krát 20 metrů. "Plameny po chvíli prostoupily i do prostor dřevěné střechy a vzápětí ji celou pohltily a značně poškodily," uvedl mluvčí hasičů.

Během hašení jeden z dobrovolných hasičů propadl střechou. Byl odvezen ke kontrole na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Olomouci, pád se však obešel bez viditelných zranění.

Na místo se sjelo šest jednotek. Hasiči museli použít i speciální kombinovaný kontejner “ COBRA “ se zařízením pro hašení v nepřístupném terénu. Oheň podle Hošáka zasáhl budovu o rozloze 20 krát 20 metrů. "Požár zcela zasáhl dílnu a větší část střechy," doplnil mluvčí. Oheň byl podle něj poměrně intenzivní, přispělo k tomu nejen uskladněné dřevo, ale i barvy.

Místo bylo přes noc střeženo hlídkou Policie ČR a v dopoledních hodinách zde proběhne další ohledání požářiště za účasti hasičů a policejního psovoda.

Co stojí za příčinou vzniku požáru bude upřesněno po dalších šetření, výše škody se v tuto chvíli vyšplhala již na částku 2 miliony korun.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.