sobota 20. dubna 2024 Marcela

Olomoucký soud řeší případ pokusu vraždy a znásilnění ve Smetanových sadech

Před olomouckým krajským soudem stanul muž, který podle obžaloby ve Smetanových sadech v Olomouci brutálně napadl ženu, pokusil se ji znásilnit a poté zabít. Škrtil ji údajně až do doby, než upadla do bezvědomí. Žena utrpěla řadu zranění včetně zlomeniny čelisti a prasklé očnice. Muž vinu popřel. Přiznal jen, že ženu napadl kvůli penězům. Hrozí mu až výjimečný trest.

Útok se podle obžaloby stal před dvěma lety v srpnu nedaleko centra Olomouce. Šestačtyřicetiletý Jiří Feldmann si k ženě nejprve přisedl na lavičku, začal ji prý obtěžovat a požadovat po ní pohlavní styk. Ženu poté udeřil do obličeje a srazil ji na zem. "Poté ji začal bít pěstmi do obličeje, sevřel ji rukama kolem krku a začal ji intenzivně škrtit. Žena poté upadla do bezvědomí," uvedla žalobkyně Alice Zatloukalová.
   

Ženu poté podle žalobkyně odtáhl k zídce. "Následně opakovaně dupal ležící ženě na hlavu a horní část hrudníku. Poté se znovu snažil na poškozené vykonat pohlavní styk, což se mu opětovně nepodařilo," doplnila Zatloukalová. Nakonec se ji prý snažil usmrtit, aby se zbavil svědka.

Sevřel jí oběma rukama krk a začal ji intenzivně rdousit. Žen nakonec ztratila vědomí. Teprve poté, co už nejevila známky života a byl vyrušen náhodným svědkem, nechal ženu na zemi a odešel. Podle obžaloby jen shodou okolností žena nezemřela. Skončila v nemocnici s řadou zranění.
   

Muž dnes u soudu vše popřel, přiznal se jen k tomu, že jí dal několik facek. "Není pravda, že tam mělo dojít k pokusu znásilnění. Zašel jsem pro láhev vína, to jsme spolu vypili. Byla hodně opilá. Ztratil jsem přitom peníze, myslel jsem si, že mě je vzala. Ujely mi nervy, zbil jsem ji. K žádnému pohlavnímu styku ani pokusu nedošlo. Měl jsem v té době přítelkyni," hájil se dnes muž. Popřel i to, že by ji chtěl zabít. "Kdybych to chtěl udělat, měl jsem u sebe nůž," uvedl. Dodal, že po konfliktu šel do baru a když se mu to rozleželo v hlavě a vrátil se na místo, chytila jej prý hlídka.
   

K soudu dnes přišla i samotná žena. Soud jí vyhověl, že vypovídala bez přítomnosti obžalovaného. Uvedla, že v té době byla bez domova a prodávala časopis. Muž k ní prý přisedl, začal na ní být sprostý a dal jí facky. "Pak si na mě začal lehat a svlékat. Jak byl vzteklý, začal mě hodně mlátit a škrtit," uvedla žena. Doplnila, že měla před očima černá kola. "Všude mi valila krev, tekla mi z nosu, uší," dodala. 
   

Případem se soud bude zabývat také v úterý. V plánu má kromě svědků i řadu znaleckých posudků.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.