středa 24. července 2024 Kristýna

Olomoucký soud se bude znovu zabývat metylalkoholovou aférou

Olomoucký krajský soud se dnes bude znovu zabývat předloňskou metylalkoholovou aférou, při které ve městě zemřeli dva lidé. Zodpovídají se z ní provozovatel obchodu smíšeným zbožím a prodavačka z Olomouce, kteří údajně prodávali smrtící rum a vodku. Po jejich požití dva lidé zemřeli, další dva otravu přežili. Případem se soud zabývá od března; rozsudek zřejmě nepadne.

Muži hrozí až deset let vězení, ženě až pět let. Jde o první soud v Olomouckém kraji v souvislosti s metanolovou aférou.

Podle obžaloby si provozovatel Luděk Vejmola opatřil od blíže neurčené osoby k dalšímu prodeji neoznačený rum a vodku. Série otrav tady začala v říjnu 2012, kdy si vodku v prodejně v Nedvědově ulici koupil muž, který zemřel na těžký otok mozku při akutní otravě metylalkoholem. V listopadu následovaly další otravy. Provozovatel připustil, že měl neokolkované lihoviny, podíl na smrti lidí však odmítá.
   

V Olomouckém kraji se první případy otravy alkoholem vyskytly už v polovině září 2012, první oběti pocházely z Přerovska. Na konci října se tyto případy objevily i na Prostějovsku a poté v Olomouci. V celé zemi zemřelo kvůli jedovatému alkoholu pět desítek lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.