čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Olomoucký vrchní osud bude řešit dvojnásobnou vraždu z Třebíčska

Před olomouckým vrchním soudem dnes stane sedmadvacetiletý Jaroslav Kafka obžalovaný z dvojnásobné vraždy v Koněšíně na Třebíčsku. Krajský soud mu za to uložil 21 let vězení. Obžalovaný i státní zástupce se však proti verdiktu odvolali. Podle obžaloby muž předloni zavraždil dědečka své tehdejší přítelkyně a jeho partnerku. Kafka vinu popírá.

Čin se stal v červnu 2012 pozdě v noci v rodinném domku, kde oběti žily. Podle obžaloby se do domu Kafka vydal podnapilý po návštěvě restaurace. Dvaasedmdesátiletému muži chtěl vyčíst jeho zásahy do vztahu s jeho vnučkou. Zabušil na zadní vchod a když muž otevřel, Kafka mu údajně zasadil sérii ran nožem do krku a hlavy. Muž na místě zemřel následkem vykrvácení. Potyčka vzbudila také mužovu partnerku. Kafka podle obžaloby ubodal i ji. V domě pak údajně rozházel věci, aby vyvolal dojem, že tam řádil zloděj.
   

Vyšetřování bylo dlouhé a náročné, kriminalisté odebrali lidem z Koněšína a okolí stovky vzorků DNA. Kafku, který patřil mezi podezřelé, posadili i na detektor lži. Teprve poté mu sdělili obvinění. Muž však tvrdí, že čin nespáchal.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.