pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Olomoučtí celníci zadrželi zásilku s téměř půl kilem pervitinu

Celníci zadrželi na trase mezi Mohelnicí a Olomoucí zásilku s téměř půl kilogramem pervitinu. Našli ho v osobním voze, v němž jeli dva Vietnamci. Droga byla ukryta v modelu policejního autíčka. Takové množství pervitinu by mělo na černém trhu hodnotu okolo půl milionu korun, řekla dnes mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

Osobní auto BMW s polskou poznávací značkou zastavila celní hlídka na konci minulého týdne při běžné kontrole. Vůz neměl dálniční kupón. Pasažéři na sebe upozornili svým nervózním chováním. Celníci se proto rozhodli zkontrolovat vnitřní prostor auta. "Za zadním sklem ležela plastová hračka - model policejního auta, která obsahovala černý igelitový sáček převázaný
lepicí páskou. Když celníci sáček rozbalili, našli v něm 405 gramů látky, která při orientační zkoušce reagovala jako pervitin,"
uvedla mluvčí.
   

Celníci zboží zajistili a případ šetří specialisté olomoucké expozitury Celní protidrogové jednotky. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy mužům hrozí až deset let vězení.
   

Podle Bortlové nejde o ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi v terénu zásilky omamných psychotropních látek. Od ledna letošního roku zajistili 8400 tablet s pseudoefedrinem, 410 gramů pervitinu, 200 gramů marihuany a 52 lysohlávek.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.