neděle 14. července 2024 Karolína

Olomoučtí policisté dopadli pachatele, který během večera spáchal tři loupeže

V úterý 30. 12. 2014 kolem 18:22 hodin vstoupil do směnárny v Olomouci na ulici Švédská muž, který přistoupil k pokladně a snažil se pod výhrůžkou zbraně v kapse z obsluhy dostat peníze.

„Jedná se o přepadení, nezlobte se na mne, jsem v tíživé situaci!“ řekl pracovnici muž, na čež žena nereagovala a on pokračoval: „Pohni si, mám tu bouchačku vytáhnout?“ Pravou rukou vloženou v kapse bundy naznačoval držení krátké palné zbraně. Pracovnice pokladny se rychle schovala, peníze mu nevydala a pachatel po chvíli odešel s nepořízenou.

Jeho potřeba peněz byla asi tak velká, že když neuspěl v jedné směnárně, šel ihned do druhé. Vybral stejnou společnost a to tentokrát na Horním náměstí. Přistoupil k přepážce pokladny, natlačil se na sklo a ukázal pravou ruku složenou do tvaru pistole a slabým hlasem řekl, že je v těžké situaci a potřebuje peníze. Pracovnice pokladny jeho žádosti nevyhověla a peníze mu nedala. Pachatel opět odešel s nepořízenou.

Policisté dle popisu a ze zajištěného kamerového záznamu zjistili, že se přepadení dopustil stejný muž. Ihned po něm začali pátrat. Fotografii obdrželi všichni policisté v terénu.

Kolem 21:00 hodiny téhož dne došlo k přepadení před budovou Hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Přivolaní policisté zjistili, že neznámý muž, pod záminkou pomoci s vyhledáním nástupiště, oslovil mladistvého chlapce. Vylákal jej před budovu hlavního vlakového nádraží, kde jej udeřil pěstí do obličeje. Mladík upadl na zem a on jej ještě kopl do břicha a poté prošacoval. Z kapes oděvu mu odcizil peněženku s 250 korunami, klíče a mobilní telefon, vše v hodnotě 3 tisíce korun. Při útoku oběti způsobil drobná zranění, která si nevyžádala lékařské ošetření.

Policisté ihned po příjezdu na nádraží využili služby čtyřnohého kamaráda. Ten společně s psovodem šel po stopě a v prostoru pokladen zajistil muže, podezřelého z napadení mladíka. Policista dále dle fotografie zjistil, že má před sebou osobu, která se ten den dopustila již dvou loupeží.

Vypátrat a zadržet muže se policistům podařilo ve 21:30 hodin, tedy po necelých třech hodinách od prvního loupežného přepadení. Zadržený muž byl následně umístěn do policejní cely. Ve středu byl státním zástupcem vydán návrh na vzetí obviněného do vazby, který byl dnešního dne soudem akceptován. Jedná se o třicetiletého recidivistu, který již byl 11 krát soudně trestán za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Za trestnou činnost mu hrozí až 10 let vězení.

Vzhledem ke způsobu provedení loupežných přepadení se policie obrací na veřejnost se žádostí, zda dle přiložených fotografií nepozná pachatele podobných událostí. Může se jednat o skutky, které policii zatím poškození neohlásili, nebo se může jednat o pachatele trestného činu, kterého mohl být někdo z veřejnosti svědkem.

Autor: L.Behingerová

Zdroj: Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.