neděle 21. července 2024 Vítězslav

Opilá řidička nedala přednost a způsobila nehodu, nadýchala 2,52 promile

Ve středu v 19.20 hodin nedala osmatřicetiletá žena z Přerovska na křižovatce přednost a narazila do protijedoucího vozidla. Po nárazu se však snažila ujet, ale řidič, do kterého narazila, jel za ní a podařilo se mu jí zastavit. Nehoda se stala na silnici 1. třídy v katastru obce Velký Týnec, ve směru jízdy od obce Krčmaň.

Řidička při odbočování vlevo, z hlavní silnice směrem k obci Grygov, nedala s největší pravděpodobností na čtyřramenné křižovatce přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu vozidlu značky Audi A6, které jelo ve směru jízdy od obce Olomouc k obci Krčmaň. Došlo k bočnímu střetu vozidel, při kterém vznikla hmotná škoda na vozidle řidičky ve výši 15 tisíc korun a hmotná škoda na protijedoucím vozidle kolem 50 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo.

Řidička však po střetu plynule pokračovala v jízdě směrem k obci Grygov. Řidič nabouraného vozidla se vydal za ní a donutil jí po chvíli zastavit. Přivolaní policisté na místě nehody provedli u obou řidičů orientační dechovou zkoušku. U řidiče s výsledkem negativním, řidička pak potvrdila policisty naměřenou hodnotu 2,52 promile alkoholu v dechu.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který nyní hrozí opilé řidičce trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.