neděle 26. května 2024 Filip

Opilý mladík při nehodě vážně zrani 18letou spolujezdkyni

V sobotu kolem osmé hodiny večer došlo na silnici III. třídy ve směru od Grygova na Blatec k dopravní nehodě osobního vozidla.

Z prvotního šetření vyplývá, že 21 letý řidič ze zatím přesně nezjištěných příčin dostal na vozovce, která byla mokrá, smyk. Vyjel mimo komunikaci do pole, kde poškodil dva mladé stromky a s vozidlem se otočil přes střechu.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho 18leté spolujezdkyně. Oba byli převezeni na vyšetření do olomoucké nemocnice. Podle prvotní lékařské zprávy utrpěl řidič lehké, blíže nespecifikované zranění. Jeho 18letá spolujezdkyně utrpěla podle prvotní lékařské zprávy těžké zranění se zatím přesně neustanovenou dobou léčení.

U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní a policisté mu naměřili 1,72 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou 1,61 promile alkoholu v dechu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 62 000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Nehodu nadále šetří.

zdroj: Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.